Kertokaa teidän jumppa ohjeita! miten itse jumppaatte? Ja miten monesti?
Kiitos
jumppa ohjeita
7
571
Vastaukset
- anagirl
Tässä on mun päivittäinen treenirutiini, jonka teen siis joka ilta ennen ku meen iltapalalle (detox-tee ja hedelmä) :)
100 x-hyppyä
1,5 min lankku
60 selkälihasliikettä
15 burpeeta ilman punnerrusta
20 sumokyykkyhyppyä
15 naisten punnerrusta
Yleensä teen tuon vaan kerran, mutta joskus teen sen kahesti.- Nampn
Paljonko tuo polttaa kaloreita?
- anagirl
No eihän sitä voi noin vaan laskea. Siihenhän vaikuttaa tosi monet asiat, esim. ikä, sukupuoli, pituus, paino ja se kuinka kovalla temmolla on tuon tehny. Mutta ei tuommonen lyhyt ja kevyehkö treeni mitenkään huomattavasti kaloreita polta.
- kakankka
Yksi himojumppaaja täällä...
Joka ilta teen n.
160 selkälihasliikettä
30 kyykkyä
pakaralihasliikkeitä oman mielen mukaan n. 20
Erilaisii vatsalihaksia n. 300 liikettä
1 min lankku
Ehkä jotain muuta (kuten lenkki)
oman jaksamisen mukaan. Noiden lisäksi spakaadivenyttelyt, eikä kukaan epäile mitään, voimistelija kun olen. - 250c
älkää tehkö lihasliikkeitä. ne ei laihduta, ne kasvattaa lihasta. keskittykää cardioon niiku pyöräilyyn ja juoksuun ja tanssiin. niillä laihtuu. esim jos oikeasti haluaa laihat jalat nii kyykyt vaan kasvattaa niitä reisilihakisa, ei polta rasvaa teidän reisistä.
- gjj
Riks hyppynarulla hyppiminen myls laihuta ?
- Anonyymi
Piippu auto väkisin Ylen vero avaa netil Salas painu pois ihmisten elämästä kun ette osaa tvtehdö enään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257587Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986226Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1164358- 1554274
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain562594Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.542370- 1632031
- 661943
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1461815- 451614