Enteiselle

Mitä näet? Olen nyt pitänyt n. kuukauden yhteyttä yhteen nettituttavaan. Onko hän ihan tasapainoinen kun sanoi, että ei pistäisi pahaksi vaikka muuttaisin hänen luo asumaan? Mutta enhän voi tehdä niin ikinä kun lasten koulu ja kaverit on täällä ja kyse on toisesta paikkakunnasta. Tarkoitus olisi tavata, mutta jos jotain ongelmaa ilmaantuukin. Näetkö asiaan mitään? hän on horroskoopiltaan härkä ja hänellä on 5 lasta, pari vanhempaa ja kolme nuorempaa
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei. Enteinen on vanha nimimerkkini, joka vietiin.
Intuitioni sanoo, että tämän miehen kanssa kannattaa edetä varovasti ja hitaasti, jotta hänen luonteestaan ehtii paljastumaan sinulle enemmän, kuin mitä tiedät nyt. Vielä ei ole viisasta hypätä liian luottamuksellisesti tähän suhteeseen, sillä siitä on paljon vaikeampi peruuttaa pois sitten myöhemmin mikäli häneen on sitoutunut henkisesti jo liiaksi ja hänestä paljastuu puolia joista et pidä.

Äänestä

Mitä nämä puolet voisivat olla? Onko hän vaarallinen? Kannattaako heti nyt lopettaa yhteydenpito tai miten neuvoisit? Kiinnyn joihinkin ihmisiin helposti ja jos ero tulee niin sitten syöksyn syvään masennukseen niin kuin kävi vuosi sitten kun ex jätti

Äänestä

En näe, että hän olisi vaarallinen eikä yhteydenpitoakaan tarvitse lopettaa. Pystyt itse selvittämään mitä puolia hänestä paljastuu, kunhan vain ajan kanssa tutustut häneen. Hän voi pitää sinusta todella paljon ja siksi haluaisi sinut nopeasti lähelleen, mutta tässä on kuitenkin myös vaarana ne muut negatiivisemmat vaihtoehdot, jotka siellä taustalla voivat vaikuttaa minkä takia hidas eteneminen ja ajan kanssa tutustuminen on parempia vaihtoehtoja hänen kanssaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mitätekisin kirjoitti:

Mitä näet? Olen nyt pitänyt n. kuukauden yhteyttä yhteen nettituttavaan. Onko hän ihan tasapainoinen kun sanoi, että ei pistäisi pahaksi vaikka muuttaisin hänen luo asumaan? Mutta enhän voi tehdä niin ikinä kun lasten koulu ja kaverit on täällä ja kyse on toisesta paikkakunnasta. Tarkoitus olisi tavata, mutta jos jotain ongelmaa ilmaantuukin. Näetkö asiaan mitään? hän on horroskoopiltaan härkä ja hänellä on 5 lasta, pari vanhempaa ja kolme nuorempaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu