a jos jaetaan, antaako ne niitä vain nimettyihin kauppoihin, kuten nyt vaikkapa S-marketiin? Vaikuttaa olevan jonkinlainen reviiri S-marketin asiakkuuksissa. Ja ollut jo pitkään
Vastaukset 11
- hienohomma
Kyllä maksusitoumuksia jaetaan esim. kierrätyspisteeseen riippuen siitä, mitä kukakin tarvitsee.
- hopihopjo
Soita ja kysy.Voit saada sellasen ;D
- thesame
Lapsille tarvitsisin,lähinnä vaatteita?
Eikö ole enää kaupungilla tätä palvelua?- myösäiti
Miten tämä kysyjän kävi?
Vieläkö tarvetta lapsen vaatteille?
olisi hyväkuntoisia pojan lenkkareita,ja ulkoilu asuja. - thesame
Aina apu kelpaa,mikä koko kyseessä?
- myösäiti
Täytyy tarkistaa.Tokmanilta ostin ,mutta tietysti väärää kokoa,ale tuote joten ei voi vaihtaa.
- thesame
En ota mitään tokmannin halpis tuotteita,kyllä pojalla
oltava kunnon jalkineet,kiitos kuitenkin! - hienohomma
Onneksi Paimiossa on kirpputoreja, joista vähävaraiset ja puutteessa olevat voivat ostella lapsille vaatetta. Ei niissä kirppuja ole.
- untokurheilija
thesame kirjoitti:
En ota mitään tokmannin halpis tuotteita,kyllä pojalla
oltava kunnon jalkineet,kiitos kuitenkin!No huh huh.jollakin on kovat vaatimukset.Oletko varmasti oikeasti avun tarpeessa?
Poikasi on varmasti huippu urhelilija?Kyllä siperia opettaa! - lasimestaritoo
untokurheilija kirjoitti:
No huh huh.jollakin on kovat vaatimukset.Oletko varmasti oikeasti avun tarpeessa?
Poikasi on varmasti huippu urhelilija?Kyllä siperia opettaa!Ikävä kyllä näitä löytyy.Vaikkei olisi näkkileipää,kyllä tennarit saatava.
Eikä mitkää halpakaupan,vaan ammatilaisen vermeet.Tuleva mailmanmestari varmaan(eläkeläisten)Hyi helvetti mitä maa päällään kantaa.
- paimioo
Matti sanos tepol et kato hei kuallu lokki .teppo kattos taivaalle ja sanos et misä hei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861358
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä351081Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19875Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita154715Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13700- 46669
Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja186638Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13637- 33570
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39548