Moukkamaisuus

Kulttuurien-huippu

Vastaanottokeskuksen työntekijä (nainen) kertoo N24-televisiokanavalle, että kaikkein pahinta oli pakolaisten suhtautuminen naisiin.

“On yleisesti tiedossa, että maahan tulee yksinäisiä miehiä – heitä on ainakin 65-70 prosenttia tulijoista. He ovat parikymppisiä, eivät yli 25 vuoden ikäisiä.”

“Heillä ei ole minkäänlaista kunnioitusta naisia kohtaan. He eivät ota meitä vakavasti. Jos nainen kertoo heille jotain, tai pyytää heiltä lausuntoa, he eivät kuuntele ollenkaan, tai kieltäytyvät ja pyytävät mieskollegaa paikalle.”

“He silmäilevät naisia julkeasti tai ovat [seksuaalisesti] tunkeilevia. He vislaavat, sanovat sitten jotain vieraalla kielellä ja nauravat äänekkäästi. Tämä on hyvin epämiellyttävää. He jopa kuvaavat meitä puhelimillaan lupaa kysymättä. Vaikka kieltäisit, he kuvaavat silti.”

“Häirintä on muuttunut vakavammaksi, koska viime viikkoina yhä enemmän miehiä on tullut Pohjois-Afrikasta – Marokosta, Tunisiasta ja Libyasta.”

http://mvlehti.net/2016/01/19/vastaanottokeskuksen-tyontekija-kertoo-en-kesta-enempaa/

5

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Purps92

      Tämmöistä sakkia sitten tänne otetaan asuskelemaan.

      Kyl vituttaa paljon!

    • buhahhahahahha

      Ruvetaan raiskaamaan näiden muslimien akkoja ja oikein kytätään ja nauretaan paskaista noille vatipäille.

      • Yhteinenmaailma

        Olet sairas, sotaako lietsot? Sinä olet se oikea vatipää.
        Suomessa on USKONVAPAUS. Pidä es mielessä nimimerkillä "buhahhahahahha"
        Hölmö nimimerkki jo sinällään.


      • olenpakana

        Niin että ketkä sitä sotaa lietsoo? Sormi osoittaa lähi-itään...


    • noniinon

      Se on tuo islamin kivikautinen uskonto joka pitäis kieltää LAILLA. Kaikki hyvä lähtee naisen ja miehen tasa-arvosta. Ihmettelen miksei maahamme julisteta poikkeustilaa ja muuteta lakeja niin ettei muslimit tänne pääsisi kun ovat kerran tuollaista sakkia, ettei naista kunnioiteta. En pidä Islamia uskontona kun siellä on niin paljon hyvää elämää tuhoavia aineksia. Ei voi kukaan haluta sellaisia tapoja. Kyllä menis totaalisesti elämänhalu muslimina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      28
      1838
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      157
      1802
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      352
      1565
    4. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      147
      1181
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      213
      1164
    6. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1128
    7. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      11
      1014
    8. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      995
    9. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      4
      989
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      938
    Aihe