Sitähän riittää, on vanhuksia jotka tarvitsevat apua kotiaskareissa ja pihapolkukin on aurattava lumesta, puhumattakaan kauppareissuista. Suomalainen ei paljoakaan auta, mutta pakolainen on valmis auttamaan.
Pakolaiset tekemään avustustyötä?
mikkomikeli
656
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Teollisuus, raksa ym hanttihommat teetetään tulevaisuudessa entistä enemmän matuilla kun ne on niin kilpailukykyisiä hinnaltaan verrattuna whitetrash suomi juoppoihin.
90-luvulta asti tullut näitä samoja kansalaisuuksia mitä tänäkin päivänä ja näiden kansalaisuuksien työllisuus prosentit huitelee siinä 10% tietämillä. Eikä vieläkään kelpaa whitetrash suomi juoppojen työt.
Kyllä avustustyön heti, kunhan valtio maksaa asumisen ja kaiken muun .
Suomalainen voisi hyvin asuttaa pakolaisen kotiinsa, jos yhteiskunta maksaisi siitä asuttamisesta suomalaiselle. Silloin ei tarvittaisi näitä isoja asuttamiskeskuksia, joissa on jopa satoja pakolaisia.
Mistä niin hulluja löytyy.
Otetaan musuiltakin kaikki avustukset pois, eivät varmaan tee mitään sen jälkeen .