Tänään esiintyy Cheek jäähallissa. Jäähallista moni teinityttö joutuu tulemaan kotiin varsin pimeitä teitä pitkin. Uskaltaako tyttöjä laskea yksin kotimatkalle vai onko esim Lammilta myös kuljetuksia konsertteihin? Tässä olisi nyt Soldiers of Odinille tilaus, että tytöt pääsevät yöllä turvallisesti kotiin. Moni pervoraiskaaja ja jopa ihan kotimaiset itsensäpaljastelijat saattavat vaania jäähallin nurkilla.
Tulisiko Odinit Cheekin yleisön turvaksi
TurvaEiLiioiteltu
2073
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Todellakin, tänään esiintyy Ritarihallissa isäntänä pitkästä aikaa myös voittajia.
Voittajia? Missä mielessä?
Voitin itseni suostumatta menemään laina-makuupussiin, jota joku muu on saattanut käyttää.
Voitin itseni vaatimalla palveluita, mitä muutkaan starbat ei saa
Voitin itseni kyykyttämällä muita, kun oon mä!
Cheek on selkeä suomalainen voittaja. Hänenlaisiaan Suomi tarvitsee.
Jos ihminen on niin tollo, että menee Ceekin konserttiin ei ansaitse kyllä mitään suojelua.
Siellä on todella huippu hyvä tunnelma konserteissa ja joka kerta. Cheek on huippuosaaja ja tietenkin myös nämä hänen lähimmät työkaverinsa. Ja liikkumista turvallisesti, ilman typeryksien aiheuttamia uhkia, kuuluu jokaiselle suomalaiselle. Se on nyt itsestään selvyys.
Pitää ollakkin niillä lippujen hinnoilla, 120 seisomisesta...
Onhan jäähalleissa myöskin istumapaikkoja - etkö tiennyt...
Hmm, pitäisikö kaikkien fanittaa vain klassista musiikkia tai tangoa tai raskasta metallia tai jotain muuta?. Ihan tavallisia nuoria ne Cheekin ihailijat ovat, aika aikaa kutakin. Iloisen näköisiä teinityttöjä kaupungilta opasteltiin Jäähallin suuntaan, kun kävin siellä aiemmin illalla ostoksilla.
Tosiaan varjoisia reittejä tapahtumapaikan lähistöllä riittää. Voisi kuvitella, että muutama isäkin menee lastaan vastaan kotimatkalle.
Homonit ovat seekin turvajengiä
Itänaapurissa onkin Omon joukkoja...
Odinit ei ehtineet paikalle. Oli esinahan rasvaus kesken. Ei oman.
Jos jonkun ceekin huuhaa.ta viitsii lähtee kuuntelen, niin kyllä korvien välis firma, kuten taas kerrankin , Rautiohan siellä heilutteli rauhankynttilää, voihan vittu, sanon minä.
Ja viralliset jatkot on vielä konsertin jälkeen. Hän on siellä myöskin läsnä. Kyllä on ihanaa nauttia koko rahan edestä. Aina jotain kivaa tiedossa.
Ei tarvittu Odeneita tällä kertaa kun VOKin asiakkaat varmaan katseli ja nautti tarjoilusta jäähallin aitioista. Pääsivät takseilla takaisin Vokkeihin vasta kun kaikki konjakit ja muut juotot oli kiskottu kitusiin, halalpihvejä unohtamatta.
Luuk. 8: 5-8
"Kylväjä lähti kylvämään siementä. Hänen kylväessään osa putosi tien oheen ja tallautui, ja taivaan linnut söivät sen.
Osa putosi kalliolle, ja oraalle noustuaan se kuivettui, kun sillä ei ollut kosteutta.
Osa putosi orjantappuroiden sekaan, ja yhdessä oraan kanssa kasvaessaan orjantappurat tukahduttivat sen.
Mutta osa putosi hyvään maahan, kasvoi ja tuotti satakertaisen sadon." Tämän sanottuaan hän huusi: "Jolla on korvat kuulla, se kuulkoon!"
Sopii kuvaan. Lainata Raamattua omiin tarkoituksiinsa. Ehtaa Kiikkiä :)))
En ole Cheek. Erikoista, että edes kirjoitat noin.?
Tapauksia on jo liian monta. Gangtat raiskaa lippa niskan puolella tyttöjä ja poikia. Kyllä ceekin korsettiin on turha mennä ku sielä tulee perse kipeeks.
lento pallon vanhat tammat kuskaa matuja pikku pillujen otteluun lie kaupiteltu neitsyt pelinä
Cheekin konserteissa on aina mukavaa. Sinun ajatuksesi ovat vain sinun omia toiveitasi.