Avaimet käteen taloja abloy lukon kera?
Saako kreivitalolta
6
84
Vastaukset
- Hellmanne
Assa Abloy
Assa Abloy Group on ruotsalainen lukkovalmistaja, ja maailman suurin lukkovalmistaja myyntimäärän perusteella.
Historia
Virallinen nimi
Yhtiön virallinen nimi on ASSA ABLOY. ASSA tulee sanoista August Stenman Stenman August. Nimi Abloy tulee vuonna 1918 perustetun Ab Låsfabriken Lukkotehdas Oy:n nimestä, jonka nimeksi tuli seuraavana vuonna Ab Lukko Oy. Vuonna 1990 nimeksi vaihtui Abloy Oy.
Perustaminen, kasvu ja kehitys
Emil Henriksson, Abloyn perustaja, keksi haittalevylukon, ja Assa Abloy tuottaa edelleen laajaa valikoimaa kyseisiä lukkoja ABLOY brändin alla.
Assa Abloy syntyi vuonna 1994, kun ASSA AB irrotettiin Ruotsin vartiointiyritys Securitas ABsta. Pian tämän jälkeen yhtiö hankki omistukseensa suomalaisen lukkovalmistaja Abloy Oy:n (tuolloin osa Wärtsilää). Yhtiö hakeutui myöhemmin samana vuonna Tukholman pörssiin.
Vuodesta 1995 lähtien Assa Abloy on tehnyt yli 150 yritysostoa. Muutamia näistä ovat Yale lock, korkealuokkainen lukkoyhtiö Medeco Yhdysvalloissa, Mul-T-Lock Israelissa, Fichet-Bauche Ranskassa, ja VingCard Elsafe International Norjassa. Yhtiön kaksi suurinta osakkeenomistajaa ovat Latour ja Melker Schörling AB.
Assa Abloy irtisanoi 1800 työntekijäänsä ja sulki 15 yksikköään vuonna 2009. Yhtiön tulot vuonna 2014 olivat 56,843 miljoonaa Ruotsin kruunua. - Keymaster
Securitassin pääomistaja on warren hellman jonka isä oli bi'nai bi'rith järjestön johtaja. Israelin Mul-T-Lock:sta helppo siirtää mossadin miehiä. Assa abloyn johtaja Jorma siren jonka sukulainen kokoomuslainen maahanmuuttotyöryhmän jäsen Elina Siren.
- olet-kusessa
Miksi teillä on Juutalaisten tekemä lukko ovessa. Juutalais mafia voi milloin vain tulla kotiisi ja Poliisikin pääsee teille omilla avaimillaan milloin vain asentamaan kuuntelulaitteita.
Et ole turvassa niin kauan kun ovessanne on abloyn valmistama lukko revi se heti pois.
vai kannatatko juutalaisten salaliittoa. - olet-kusessa
En oikein ymmärrä tuota huume höpinääsi. Mutta miten laitat hakasen oveen kun et ole kotona vai etkö poistu koskaan kotoa. Jos et niin tuskin poliisikaan voi asentaa kuuntelu laitteita sinne. Sinuna kyllä poistaisin sen lukon pikin miten.
- Näillä-eväillä
Ovikello ei toimi homoille. Jos mossad haluis tappaa ei terroristin ne olis yrittäneet ajat sitten ja ruokamyrkytys olis helpompi. Pommi kotiin on vain "show off" muille terroristeille jolla näytetään että "näin käy".
Ei terroristeja siionismin vastustajia vastaan adl eli antidefamationleague joka mm haastoi yhteistyössä suomenjuutalaisten kanssa kärkkäisen oikeuteen siitä että kärkkäisen magneetti media siteerasi "international jew" kirjan kirjoitksia. Kirjan kirjoittaja oli itse juutalainen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511853
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu121741Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma
Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va351507Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1961198- 941195
- 841114
Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä
Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta354992- 62869
- 49831
- 50816