Vaivattomat kotieläimet

sopivat minulle. Kotihämähäkki pitää muurahaiset ja luteet loitolla. Ei tarvitse hälyttää naapuria ulkkoiluttamaan, jos olen matkalla.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Taitaa olla hyvä konsti? Luteet voivat olla tosi kiusallisia, Mulla oli ja saunotin koko irtaimiston. Enää ei ole näkynyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hämälutikka kirjoitti:

sopivat minulle. Kotihämähäkki pitää muurahaiset ja luteet loitolla. Ei tarvitse hälyttää naapuria ulkkoiluttamaan, jos olen matkalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu