entinen oikeusministeri meinaa viedä suomenkilisiltä koulun öb titojen mukaan rkp käyttää kiihotusta kansanryhmää vastaan eli suomenkielisiä jotka ovat vähemmistö kansaN RYHMÄ PIETARSAARESSA
länsinummenkoulu
53JA
3
210
Vastaukset
- bethooven
Nouskaa siskot ja veljet barrikaadeille jos siltä tuntuu ja muu ei auta?
- Paukkupeteonperseestä
Kyllä se menee rkplle. Ulostedemarien tuella. Miksi ei kaupunki suoraan maksa poismuuttotukea suomenkielisille kun kaikille nyt pitäisi olla täysin selvää että pietarsaaressa asuu suomen kusipäisimmät hurrit?
- beethooven
Ensituntumalta minusta ne on vähän jotenkin paitsi uteliaita niin myös pelokkaita jostakin kumman syystä? Meillä täällä stadissa on lopetettu kymmeniä kouluja viimeisten parinkymmenen vuoden aikana. Ja taas kohta avataan uusia tilalle. ihmisiä vaivaa näköalattomuus kaikkialla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",175073Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1012301- 1351988
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee481858Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171650"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!551256Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu114919Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.303831Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää48831Kaupungin yt
Honkolan tai hietaman koulu suljetaan. Säästölistalle on nostettu muun muassa Honkolan tai Hietaman koulun toiminnan l24654