entinen oikeusministeri meinaa viedä suomenkilisiltä koulun öb titojen mukaan rkp käyttää kiihotusta kansanryhmää vastaan eli suomenkielisiä jotka ovat vähemmistö kansaN RYHMÄ PIETARSAARESSA
länsinummenkoulu
53JA
3
227
Vastaukset
- bethooven
Nouskaa siskot ja veljet barrikaadeille jos siltä tuntuu ja muu ei auta?
- Paukkupeteonperseestä
Kyllä se menee rkplle. Ulostedemarien tuella. Miksi ei kaupunki suoraan maksa poismuuttotukea suomenkielisille kun kaikille nyt pitäisi olla täysin selvää että pietarsaaressa asuu suomen kusipäisimmät hurrit?
- beethooven
Ensituntumalta minusta ne on vähän jotenkin paitsi uteliaita niin myös pelokkaita jostakin kumman syystä? Meillä täällä stadissa on lopetettu kymmeniä kouluja viimeisten parinkymmenen vuoden aikana. Ja taas kohta avataan uusia tilalle. ihmisiä vaivaa näköalattomuus kaikkialla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892671- 1991027
- 64857
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti147811- 59692
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?18591- 43589
- 51555
- 55505
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52504