Näyttää siltä vanhemmille pölähtää hyundai ja merkki on minulle uusi joten ei ole kokemusta kyseisestä autosta ja olenkin etsiskellyt kooklen syövereistä jonkinlaista vikamuistin/anturien seuranta ohjelmaa ettei autoa tarvi joka piippauksen jälkeen pajalle viedä,kun lähimmälle verstaallekkin on matkaa vanhuksilla 50 km, itellä löytyy vag comi ja jonka kaapelilla sain myös fiatin multiecuscan ohjelman pelaamaan (ilmainen) napajärjestystä irtojohdoilla muuttelemalla,joten onko tällä palstalla tietoa aiheesta? Hicom on ilmeisesti orginaali softan nimi? Hyundai clubin foorumilla keskitytään ilmeisesti vertailuhin ja hyvin vähän oli tekniikkaan liittyvää tarinaa. Vai onko tämä merkkinä sellainen ettei ee se itse miehiä kiinnosta?
vikamuistin lukuohjelma ????
autosähkömekaanikko
2
182
Vastaukset
- Uusi20
No kun ei ole onneksi tarvinnut vikakoodeja lueskella, liekkö hyvää tuuria vai mitä. On nimittäin ollut 3kpl aikaisemmin ja nytkin ajossa 2 hynyä. Jos on uudempiamalleja joissa OBD-pistoke niin ihan perus OBD/OBD-2 skannerilla saa normaalisti tietoa, ei ihan kaikkea mutta ainakin moottorin anturitiedot ja jos on hälyjä niin nekin näkee.
- huntaisonta
etsinnässä onkin sellainen millä pääsee muuallekkin kuin moottoriin,moottoripuolelle pääsee joka halppishärvelillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 528314
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1497627Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593919Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu953913- 1113765
- 553283
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod753259Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint382637IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2412629- 531774