Alueella taitaa olla VVO:n kämppiä, mutta muuten vapaarahoitteista. Vähän syrjässä kaikesta kun melkein kilsan joutuu keskustaan kävelemään. Ei parkkipaikkoja vaan parkkihallit, josta pitää ostaa hallipaikka @ 14.000 €. Palveluja pl avattu kahvila-lounasruokala ei tuossa umpikorttelissa ole.
Onko hyvä mesta?
Onko hyvä mesta?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Uusia hienoja taloja ja jos kirkkopuiston läpi oikaisee, niin tuleeko edes kilsaa torille.. Sen enempää ytimeen ei taida päästä. Eikös siihen entiseen panimoon(?) ole parhaillaan rakenteilla kulttuuurikeskus, johon tulee taidenäyttelyitä, pikkuteatteria, leffoja ja ravintoloita. Eli palveluita on sitten ihan vieressä.
Kilsa? Jos 500 metriä!
Ihan keskustassa, voisi sanoa. Muuttaisin heti jos olisi varaa.
En muuttaisi.Täysi umpio.
Ahtaaan paikan kammo tulee jo katsellessa
Ei olisi edes varaa autohallipaikkaan
Joutus oleen ilman autoo tai sitten auto kisapuistossa vandaalien käsittelyssä
Mikään kultturikeskus tule.Hikinen näyttely tila jossa käy 5 ihmistä päivässä
Hesassa kävin ilmasella graafikoiden myyntinäyttelyssä
Polyuretaanilla oli joku "taitelija" tehnyt veneen sellasen metrin jajakin ja siirä pyysi 4000 euroa.Muutkin työt vastaavia paskoja.Sellasisa apurahoilla tekevät
Yhdellä oli patentti banaaninaukasijaan ja vielä patenttihakemus
Pari töherrystä esitti sitä banaaninaukasijaa ja hinta 1500 e
Tollasta tulee mieleen Malskista
Oli ennen vanhaa kiva kun oli vielä tehdas siinä ja jaffa tuoksu
Lyseon pihalla