Miesten pelkuruus

On nää Suomi-miehet outoa sakkia, kun omaa turvapaikanhakijapelkoaan selittävät naisten turvallisuudella. Kirjoittakaa reilusti omista peloistanne, älkääkä kömpikö naisten selän taakse.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Just näin, jämsänkit jätkät on kaikki ruikku perseitä karkuun juoksee jos mamu lähestyy.

Äänestä

Justinsa juu, kannattaa kommentoida omia avauksiaan.. vai mitä? Suomipoika kun leipoo matua turpaan, häntä asiasta rangaistaan.. jos asia on toisinpäin, kyse on yksittäistapauksesta, joka ei johda mihinkään toimenpiteisiin.

Äänestä
  • Kyllä kommentoi minun aloitusta, ei omaansa.
    Yksi peloista siis erilainen oikeusturva. Lisää, kiitos.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kukasielläseläntakanaon kirjoitti:

On nää Suomi-miehet outoa sakkia, kun omaa turvapaikanhakijapelkoaan selittävät naisten turvallisuudella. Kirjoittakaa reilusti omista peloistanne, älkääkä kömpikö naisten selän taakse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu