huutokauppa.com

hienovene

Nyt siellä myynnissä Sea Ray Sun Dancer, onko kellään kokemuksia? Lähteekö noin halvalla, venehän on tuplasti arvokkaampi!

19

160

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jotainrajaa

      Sen verran on tullut kyseistä sivua seurattua, että ei lähde halvalla, jos ilmoitus ei ole "myydään eniten tarjoavalle" tyyppinen.

      • Tuolla jostain syystä täydelliset romutkin, tuntuvat menevän kovilla hinnoilla. Tuon veneen ilmoitusta en ole vielä edes katsonut.


      • jotainrajaa
        ABF kirjoitti:

        Tuolla jostain syystä täydelliset romutkin, tuntuvat menevän kovilla hinnoilla. Tuon veneen ilmoitusta en ole vielä edes katsonut.

        Mahtaako ne mennä oikeasti kaupaksi? Jotenkin sivusta seuranneena tuntuu että tuolla ei ole ihan puhtaat jauhot pussissa kaikilla myyjillä. Vai miltä kuulostaa että otsonaattoreita menee joka viikko kaupaksi kymmeniä ja kaikkien hinnat nousee loppumetreillä pilviin.


    • MarineMan

      Missähän sivustoilla? Mikä Sea Ray Sundancer, niitä on "hiukan" montaa kokoa ja vuosimallia.

      • jotainrajaa

        Otsikossahan se lukee eikä siellä ole kuin yksi searay myynnissä.


      • MarineMan
        jotainrajaa kirjoitti:

        Otsikossahan se lukee eikä siellä ole kuin yksi searay myynnissä.

        Ei siellä ole yhtään venettä myynnissä.


      • jotainrajaa

      • MarineMan

    • MarineMan

      Huutokaupassa hinta tulee jäämään lähelle tuota nyt tarjottua 11.000,-

      Vanhoilla merivesijäähdytteisillä V6 varustettuna "arvo" lienee 25.000,-

      Käyttöarvoa tuolla veneellä on sensijaan runsaasti, mutta siitähän ei rahaa saa.

    • jotainrajaa

      Aika hitaasti kipuaa tuo hinta, ei tule menemään kaupaksi.

    • jotainrajaa

      Näinhän siinä kävi

      16 100 €, alv 0 %, hintaan ei lisätä arvonlisäveroa, 57 huutoa
      Tila
      Päättynyt, tarjous hylätty

      • Miksiköhän edes tuollainen laitetaan huutokauppaan, jos siitä halutaan rahaakin. Se nyt on selvä, ettei ihan käyttökelpoisesta ja kivastaan veneestä saa huutokaupassa yhtään mitään.


      • jotainrajaa

        Ehkä tolla saitilla on hyvät myyntimiehet jotka osaa kertoa kuinka hyvät hillot heidän kauttaa myymällä saa?
        Saittia seuranneena tulee enempikin mieleen rahanpesu tai joku muu kupru kun katsoo myytävien tuotteiden hintoja ja kaupankäynnin määrää.
        Eikös ne radiossakin mainosta tätä sivustoa että lähtee varasto kiertämään ja vanhoistakin saa hyvän hinnan?


      • jotainrajaa

      • Syysveneilijä
        jotainrajaa kirjoitti:

        Tuossa toi searay on nyt nettiveneen puolella http://www.nettivene.com/moottorivene/sea-ray/628459

        Ihan järjetön hintapyyntö noin vanhasta kiulusta. Masennus ja ahdistus iski kun näki tuon veneen sisustuksen, toki jos kotona on koululaisvitriini niin kelpaa tuokin.


      • Syysveneilijä kirjoitti:

        Ihan järjetön hintapyyntö noin vanhasta kiulusta. Masennus ja ahdistus iski kun näki tuon veneen sisustuksen, toki jos kotona on koululaisvitriini niin kelpaa tuokin.

        No, jos nyt muotoilisi asian "fiksuhkosti". Tuossa on näköjään paljon läpikäytyä ja kunnostettua, hintakin kohdallaan - huomioiden että luultavasti niin kuin MarineMan kirjoittikin tuolla, 25.000,- luultavasti lähtee, ja silloin se on aivan kohtuu hinta käyttökelpoisesta suhteellisen tilavasta veneestä.

        Mikäli tuo on jonkun mielestä "järjetön" hintapyyntö, on hän aivan väärää kohderyhmää tuollaiselle veneelle, ja sanoisin veneelle yleensäkin.


    • eihuutokauppa

      Ei noihin sivustoihin kannata tuhlata aikaa. Lähes kaikissa on myyjällä oikeus hyväksyä tai hylätä korkein tarjous. Ihan turhaa ajan hukkaa.

      • Totta, yhtääkään kertaa ei noista, ja vastaavista "huippuhuutokaupoista" mitään älykästä löytynyt kohtuuhintaan. Juttuja kyllä sivustoilla "käyttäjien kokemuksia" otsikoilla mitä mielikuvituksellisimmista "onnistumisista".


      • Tötterhead
        ABF kirjoitti:

        Totta, yhtääkään kertaa ei noista, ja vastaavista "huippuhuutokaupoista" mitään älykästä löytynyt kohtuuhintaan. Juttuja kyllä sivustoilla "käyttäjien kokemuksia" otsikoilla mitä mielikuvituksellisimmista "onnistumisista".

        Olennaista on seurata vain "Myydään eniten tarjoavalle" -kohteita. Valinnan saa filtteröityä ja muita ei kannata edes katsoa. Itse ostin erinomaisen läppärin alle markkinahinnan, tuote myytiin juuri eniten tarjoavalle ilman ehtoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      34
      8434
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      43
      4693
    3. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      36
      4614
    4. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      189
      3599
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      13
      2913
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      2706
    7. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      38
      2650
    8. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      44
      2383
    9. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      166
      2069
    10. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      64
      2008
    Aihe