Tiedän, että tästä on jo täällä keskusteltu ja sen epäpuhtaudesta alkoholijuomana.
Mietinkin tässä, olisiko hyvä keino ottaa aktiivihiiltä mukaan reissulle ja suodattaa siitä se kaikki lika pois. Säästää kustannuksissa kun olen syksyllä lähdössä puoleksi vuodeksi Thaimaahan sapattivapaalle.
Lao khao viina
14
6268
Vastaukset
- taistelijaitiksestä
Laske se jäätynyttä ratakiskoo pitkin, epäpuhtaudet jäätyvät kiskoon ja puhas alkoholi valuu alla olevaan pärekoriin. Tai valutat sen puolikkaan patongin läpi, epäpuhtaudet lähtee, mutta maku jää.
- kutenruhtinaat
Kerää pataljoona Patongin hutsuja ja maistata niille ensin
Jumalten juomaa!!!
- sapattivappaalle
Voisiko joku toivottaa Hyvää matkaa?
- SchastlivogoPuti
Счастливого пути = ขอให้การเดินทางเป็นไปได้ด้วยดี
- kiddingright
Oletan että nyt lasketten leikkiä :) Spurguilemaan Pattayalle jäisten rautakankien ja aktiivihiilien kanssa. Glamouria on niin että tuntuu!
- elämänperusteet
Kannattanee pitäytyä laatuaineissa, ei kuitenkaan tuontiviinaksissa.
Jos haluaa juoda itsensä hengiltä, sitten Hispanjaan tahi Porttoihin.- onnionlasissa
Kylmiä paikkoja talvella, tropikkiin on päästävä
- niinpirusti
Kyllä Khao Lao lämmittää
- nakluan.kingi
Muistan vuosituhannen vaihteesta erään suomalaisen hyväkuntoisen nuoren miehen, joka oli ottanut vuorotteluvapaata vuodeksi ja tuli Pattayalle. Mies alkoi juomaan päätoimisesti kyseessä olevaa juomaa ja kymmenen kuukautta sitä kesti, kunnes elimistö(haima) pani stopin. Ehkä Suomessa olisi hoidettu mies kuntoon, mutta ei siellä vaikka olisi ollut rahaakin hoitoon. Luonnnon pitäisikin antaa hoitaa kelpaamattomat yksilöt pois, mutta Suomessa niitä hoidetaan kuntoon veronmaksajien rahoilla.
- Anonyymi
"Mietinkin tässä, olisiko hyvä keino ottaa aktiivihiiltä mukaan reissulle ja suodattaa siitä se kaikki lika pois"
Aloittaja on takuuvarmasti Senssu. Kukaan muu ei ole noin spurgu että ajattelee säästävänsä viinoissa suodattamalla paikallista pontikkaa.
Menee tarina samaan sarjaan kuin se kuinka hän lähtee syksyllä omalla jahdilla Thaimaahan tai se kun hän suunnitteli rahtaavansa Ladan rahtilaivalla ja pääsisi itse halvalla mukana.
Mihinkään matkalle Senssu ei koskaan ole ollut lähdössä, mutta unelmoi niistä ja halvoista korvikeviinoista.
Ei ole spurgua pahempaa kuin tuo sporonoton mies. Rahaton, varaton, naiseton, munaton, koditon, aivoton ja passiton sairas mies.
Hän on Sporonoton Mies, Pikku-Posso.
2010 - Anonyymi
Onhan noita mm. Tuomas Kela pärjännyt kysesisesen viiinaksin voimla Thaimaasessa kunnes pakolla pois(kyyläkulttuuri???) Jaksoittainhan elämää eletnsä kukin kestoknyksä mukaan?
- Anonyymi
Noiden roskaviinojen kiskominen on verrattavissa siihen että lyöt viiden minuutin välein itseäsi puunuijalla päähän. Käy hyvin päähän. Se ei ole humala minkä noista saa, vaan aivovaurio. Tuomakselle alkoholismi näyttää tulleen elämän tarkoitukseksi.
Sairaseläkkeelle viinan takia ja hankkiutui halpaan maahan dokaamaan, nykyään Laosissa. SaarikuIIillakaan ei ollut enää varaa ryypätä Thaimaassa kun lääkkeet maksaa niin paljon. Nyt hän ryyppää Suomessa.- Anonyymi
Kympillä on varaa tyydyttää alkoholin ja humalan tarpeensa thaimaassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va3014542Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty1114062Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1942435Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar932032Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.351717- 211276
Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv11259Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!
Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk71239Ajattelen sinua
Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii491204entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin
että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä142960