Jos ajattelen että olen jollakin tavalla sun yläpuolella?
Pistäisitkö naine pahaksesi
yterhdfhk
25166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Minusta olemme aika samanvertaisia.
Hän on jollain tapaa minun yläpuolellani. En lähde sitä kiistämään.
aloittaja.
Sulla on vain huono itsetunto. Jos ois hyvä, ei tarvis asetella itseään toisen yläpuolelle.
Pistäisin sut kuriin.
haha, minua ei kurita kukaan, asiat selviää vain keskustelemalla
HV.
Mikäli hv viittaa kaksisanaiseen herjaan niin komppaan. Vaikken kiroile kuin harvoin valituissa tilanteissa jos joku yrittää peluuttaa. Tarpeeksi tullut osumia sellaisesta.
Aloittaja olkoon vaan yläpuolella mutta tästä maan pinnalta näkyy paljon upeita ihmisiä, hänkin omalla tavallaan.
Älä jauha paskaa peluutteluides kanssa. Me kumpikin tiedetään ihan tarpeeksi.
Mitä me tiedetään? ;) Mä en pelaa. Aika vaan ei ole oikein otollinen juuri nyt. Mutta kyllähän sä tiedät. Mutta se ei tarkoita että siinä olisi kaikki. Valinnat ei ole niin yksinkertaisia.
Epäilen että on kaksikin sellaista miestä, joko molemmat tai toinen ajattelee noin.
vaan haluat ajatella, mutta karu totuus on se, ettei mun pääni päällä ole muuta kuin katto, ja sen jälkeen avara taivas.
mun lapatossu :F
näinhän se on ollut ja varmaan tulee olemaan
Voit olla monellakin tavalla. 69 ja lähetyssaarnaaja ovat vain ne tavalliset.
Mutta minä haluan välillä ratsastaa. Silloin minä olen monellakin tapaa yläpuolellasi ja sinä monin tavoin alla.
En suinkaan pistäisi. Sinähän olisit minun yläpuolellani. Kyllä olisit. Jumaloisin suorastaan sinua! Nainen, joka ei jumaloi miestään on tyhjä käynnillä käyvä...;D
Jollain tavalla tämä ketju osuu, minuunkin, pitkään yksin olleeseen. Onko kukaan koskaan tullut ajatelleeksi, että yksinäisyys, omana valintana ei kerro ihmisestä mitään.
Itse luovuin aikanaan parisuhteellisuudesta, kun diagnoosi kaksisuuntaisesta typ. 2 tuli. toki puhutaan tästä lievemmästä tyypistä eli ihan peruslääkityksellä olen ihan tavallinen mies.
Kaikki, elämässäni liittyy niin vahvasti siihen, että kukaan nainen ei koskaan tule kokemaan sitä mitä ennen diagnoosia ja lääkitystä tapahtui. Kaikki on vaan tätä hienon nelikymppisen miehen ajatusmaailmaa. mielummin yksin, kun aiheuttamassa tuskaa kenellekään.
en laittaisi. olisin iloinen että koet varmuutta
Voidaanhan me kaulasta lyhentää?
Moon sillä lailla versitaali, että mä voin ajatella kyseistä naista monilla tavoilla sekä ylä-, että alapuolella.
Yläpuolella on huono sana, mutta se on fakta, että hän parempi joissain asioissa. Olen myös itse varmasti parempi kuin hän joissain asioissa.
Tietenkin olet. Mies on perheenpää. Alistumaan en ala...
...kuin omasta tahdosta
Kyllähän sä oletkin aika paljon mua pidempi. Jos joskus pääsisimme suuteluasteelle, mun pitäis varmaan seistä jakkaralla, jotta huulemme olisivat samalla tasolla.
Tai voisi se mies kaapata syleilyynsäkin niin yltää... vaikka onhan sitäkin jo kokeiltu. Mutta asia jäi kesken kun hannasin...
Kyllä. Kaikki ihmiset ovat tasa-arvoisia.