Huijausviestit

Varo_näitä

7

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hohhoija
    • kuka_typerys

      Kuka ylipäätään on niin saatanan tyhmä että avaa tuntemattomilta tulleita sähköposteja, saatikka vastaa tuntemattomiin puheluihin? Ei tulisi kuuloonkaan minulle.

      • nikkelempeä

        Aika iso joukko ihmisiä saa kuitenkin ihan asiallisia sähköposteja ja puheluita ihmisiltä joita ei tunne, aika outo ohje tuokaan on tässä maailmassa pärjäämiseksi. Tulisikin vain oppia tunnistamaan sisällöt asiallisiksi / asiattomiksi / huijauksiksi niiden sisällön perusteella.


    • newsletter
    • eemelieros-

      Minulle tulee s-postiin viestejä esim. tällainen "Erikoiserä älypuhelimia JAOSSA ON KYMMENEN IPHONE 6S
      LAITETTA 5 EURON HINTAAN (Ovh 759 euroa)"

    • roskapostipaisuu

      Postin ja IKEAn nimissä tulee huijausviestiä osoitteesta [email protected]
      Kaiken maailman voittoja ja palkintoja tulee osoitteesta [email protected]

      Ei kannata mennä osoitteeseen mobot.site , vaikka kuinka rämpyttäisivät. Häirintä tulee Ranskasta.

    • Anonyymi

      muulla ollut priipeit puhelin 15vuotta. vielä aina sama. ei koskaan yhtäkään huijausviesti yritystä. ei kertaakaan kukaan lehtimyyjä tai muukaan myyjä soittanut. hyvin olen pärjännyt.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä

      Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh
      Maailman menoa
      19
      2028
    2. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      35
      1693
    3. Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?

      Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli
      Sinkut
      56
      1393
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      47
      1317
    5. Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt

      Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit
      Maailman menoa
      28
      1298
    6. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1275
    7. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      111
      1273
    8. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      85
      1144
    9. Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä

      Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi
      Kaste
      41
      1044
    10. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      127
      1025
    Aihe