Ouluun

Missä on lähin linjuripysäkki rautatieaseman lähel Oulussa, josta pääsee Tuiraan? Vastatkaa tietävät äkkiä. Lähen parin tunnin päästä junaan.
5839
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

2-3km, lyhyt matka!

Äänestä
  • Joo...monta matkalaukkua ja kassia. Kiva kävelymatka. Eih...pitää jostain kysellä sit mistä lähtee linkkuri.

    Äänestä

Eiks siel lapis ole välimatkat aika pitkii.

Äänestä
  • ihan Lappia olla kuitenkaan. Poroja täällä ei ole tiettävästi kukaan nähnyt...

    Äänestä

  • ( | ) kirjoitti:

    ihan Lappia olla kuitenkaan. Poroja täällä ei ole tiettävästi kukaan nähnyt...

    kaikilla pääsee Tuiraan kunhan osaa mennä oikeeseen suuntaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kulkuri kirjoitti:

Missä on lähin linjuripysäkki rautatieaseman lähel Oulussa, josta pääsee Tuiraan? Vastatkaa tietävät äkkiä. Lähen parin tunnin päästä junaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu