Odotin tänään bussia Itsenäisyydenkadulla. Halal-kaupan ovi näytti käyvän tiheään tahtiin, kun tummat pojat kävivät ostoksilla. Taitaa olla melko hyvä bisnes, etenkin nyt kun tuli muutama sata uutta pakoloista jotka vaativat että lihan täytyy olla halal. Onneksi saivat jo Helsingissä "vahingossa" possua.
Halal-kaupassa riittää asiakkaita
Pthyi
8690
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ai sentään kun pääsisi hiukan kokkaamaan tuolle porukalle,olis jälkkärikin sianpersereiästä tehtyä.
Monestiko muuten on tarvinnut rukoilla anteeksiantoa väärän ruuan takia kristittyjen kesken ruokapöydässä tai konsultoida paavia?
Nämä luonan paskat oikein konsultoivat jotain imaamia ettei tule "seuraamuksia" ja poliisi oli valmiustilassa vastaanottokeskuksen lähellä kun asiasta kerrottiin RAUHANuskonnon edustajille.
Voi vittu sentään.Eikun ÄKKIÄ jokainen noista kotimaihinsa takaisin.
Luin lehdestä halal-lihan olevan terveellisempää kuin tavallinen liha eikä hintakaan ole korkeampi.
Täytyy pyytää omaa kauppaa ottamaan valikoimaansa.
Mistä lehdestä luit? Aku ankasta?
Halal, on vain teurastettu ilman tainnutusta eli eläintä kiduttaen kurkku auki.Ei muuta.Samat lääkkeet ne lampaat on saaneet kuin normaalisti teurastetutkin.
Tämä on skandaali.Matuille tarjottu sianlihaa.Törkeä loukkaus matuja vastaan.Lähtevät vielä Suomesta kun näin törkeästi kohdellaan heitä.
Se ei oo synti muslimille vaikka söisi sikaa,kunhan se ei ole tahallisesti syöty eli vahingossa on syönyt👍 Turha provo on naurettavaa..lukekaa ja oppikaa asioista.
Mutta rasismia on se: Muslimiukot saavat höylätä paikallisia naaraita mutta paikalliset eivät musliminaisia.
Mitä voisin tehdä että mamut lähtisit turvallisesti takaisin lähtömaihinsa. Tämä on meidän kaikkien vastuulla. Auttaa pakolaisia sun muita painolastia palaamaan takaisin esi-isiensä maille.
Auttakaa älkääkä olko rasisteja.
On väärin ottaa heitä tänne vieraaseen kulttuuriin
Kevät tuli ja Kotijäätelön kotirauhanhäirintä alkoi, tossa se taas ulisee ikkunan alla.
Heitänkö banaanilla?