Sinulle<3 Minun ei tarvitse kertoa sinulle kuinka suuresti sinua rakastan, jos vaan jaksat hidastaa askeltasi omiini sopiviksi. Kun aika tekee minusta hitaan ja vanhan. Minun ei tarvitse myöskään kertoa, että olet sydämmeni valittu. Jos vielä vuosienkin jälkeen silmilläsi jaksat väkijoukosta etsiä minun silmäni ja jäät niihin kiinni. Jos vain jaksat ymmärtää minua silloin, kun en itsekkään itseäni ymmärrä ja pysyä kanssani samassa huoneessa silloin, kun olen itsekkin itselleni sietämätön. En koskaan vaadi sinua todistamaan rakkauttasi minuun. Sinun ei tarvitse kertoa minulle, että rakastan sinua. Mutta kerro rakkaani silti. Kerro usein, jotta rakkauden kipeä korvani kuilisi sen. Koska minä rakastan sinua<3
Ikävä sinua L
Ikävöin
18130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Hyvin kaunista.
Kiitos paljon! :)
Tämä varmaan miespuoliselle L:lle? :)
Naiselle tämä on tarkoitettu! :)
Kuinka niin naiselle?
Ihana teksti kaiken tuon muun palstasonnan keskellä:) tietäähän tuo henkilö miten kauniisti hänestä ajattelet?
Kyllä tietää.
L tuli elämääni,
kun hankkiuduin eroon miehestä, jonka yrityksen tulos sukelsi jo 4. vuotta peräkanaa. Enää ei elämä ollut hyvää ja nautinnollista.
Sain ikääntymisen merkkejä kasvoihini ja vartalooni. T-mies petti minua nuorten neitokaisten kanssa. Tein omat johtopäätökseni ja etsiydyin konkurssiuhan alla elävästä yrityksestä ja väljähtyneestä parisuhteesta, alkoholisoituneen yrittäjämiehen kanssa - kunnollisen miehen kainaloon.
Tämä kunnollinen mies hyväksyy ryppyni, ikääntymiseni ja mahdollisen sairasteluni eikä taatusti hylkää minua jonkun nuoremman vuoksi,
vaan on vanhuuden tukenani ja turvanani.
L-mies laulaa vain:
https://www.youtube.com/watch?v=BL3IDi7RPCk
Ei hän tällä suoranaisesti tiedä.. jotain saattaa luulla tai miettiä onko asija näin. Pitäs saada suu auki.
Tähtienpölystä on ihminen luotu ja tomuksi hän palaa takaisin. Sen ajan jonka täällä kuljen ja näen, katselen sinun silmiisi enkä lakkaa etsimästä niitä, koska muuta mieluisempaa ei maailmassa minulle ole. Ensimmäisestä katseesta minä tunnistin sinut sielullani. Ensimmäisen kohtaamisen jälkeen olet loputtomasti mielessäni. Sinä olet minulle rakas <3.
https://www.youtube.com/watch?v=BL3IDi7RPCk
Saan rupsahtaa rauhassa. Hän ei minua hylkää. Toisin kuin sinä
heikkoselkäinen ja pienikiggelinen epatto!
Kukas siellä kirjottelee? :)
Kuin myös. Mutta olosuhteet vaikuttavat, ovat aina vaikuttaneet. There's no time for us. Ei mitään todellista enää meidän välillä, jotain mitä silloin oli, vain tähtipölyä. Sydän kuiskaa silti sinun nimeäsi. P.S. Ei saa lällätellä toisen ahdingolle!
Kuuntele sydäntäsi ja luota mitä tunneet. Löydät sieltä vastaukset kaikkeen.. ja ehkä meidän välillä ei ollutkaan mitään erikoisempaa..? Mutta jos kyse on hänestä? Kaikki mitä mä etsin sen kaiken siitä toisesta löysin.
Kauniisti kirjoitat.
Voisko tää viesti mennä Lii.. loppu en kerro???
Ei valitettavasti :/
tai päijät-häme, sinnepäin, olisko näin?
Ei valitettavasti :(