Onko syyitä Elisa Viihteen kaapelimodeemien pätkimiseen löydetty vai vielläkö sama huijaus jatkuu eli myydään pätkiviä nettiyhteyksiä ja samalla sen johdosta käyttökelvottomia digiboxivirityksiä?
Tuntuu olevan paikkakunnasta riippumaton harmi eli ostat käytänössä paskaa paketissa kun Elisa viihteeseen erehdyt kätesi lyömään.
Varsinkin omalla alueella vanhan puhelinyhtiön Elisalle siirryttyä mikään uusi ei enää toimi kunnolla, silti näitä "Viihde"paketteja tyrkytetään vanhojen toimivien systeemien tilalle, siis nettiyhteyksien.
Mitä tekee kymmenen kertaa nopeammalla yhteydellä, jos se on jatkuvasti poikki modeemin hakiessa yhteyttä?
Vinkuvat, että taloyhtiön piuhat on muka huonoja ja nopeudella ei ole merkitystä asiaan, no, miksi sitten vanha hitaampi yhteys pelasi ilman ongelmia, hä?
Ei yhtään mitään muuta kuin heittää Elisa-rojuilla vesilintua ennen kuin hermot palaa totaalisesti.
Onko kukaan kokeillut kuluttaja-asiamiestä näissä toimimattomien liittymien irtisanomisissa?
Varokaa niitä myyntitykittäjien paskapuheita ja Elisan alueilla pitäytykää vanhoissa toimivissa liitymissänne, sen ainakin tämä oma vähän reilu kuukausi sitten Elisa Viihteeseen siirtyminen opetti karvaasti tällä kertaa.
Eipä voisi paljoa enempää ottaa pattiin ja kusetetumpaa oloa olla.
Elisa Viihde täyttä sontaa?
PaskanMöivät
1
2246
Vastaukset
- Toiminut_jo_vuosia
Nuo ongelmat koskivat ikivanhaa ns. tornimallista Bewan n5200 kaapelimodeemia. Siihen tuli useita ohjelmistopäivityksiä ajan kanssa ja pätkimisongelmat poistuivat. Nykyään yhteyden mukana toimitetaan Cisco EPC3928AD ja yhteys ei pätki tämän kaapelimodeemin kanssa ellei sitten taloyhtiön antenniverkossa ole jotain vikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1346270Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655182SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun744315SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143665Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213240SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522566Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352549Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT1002326Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat692266