En kelpaa ja tuskin olisin tarpeeksi hyvä. En halua kilpailla ja hän saa toisen.
pitää luovuttaa
nytvaanonnäin
799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tiedän tunteen. Eihän ketään voi painostaa tai pakottaa mihinkään. Mutta ei kannata menettää itseluottamusta. Hän ei ole myöskään ainoa ihminen maailmassa, muita sopivia, ehkö jopa parempia on varmasti paljon :)
Minä taas en tiedä tuota tunnetta. Arabian 24h-ja Teema-astioistakaan ei voi sanoa kummat ovat parempia. 24h kuppi ei vain sovi Teema-lautaselle. Kysymys on siitä kuka sopii kenellekin parhaiten.
Ja selkeästi varattuihin en sekaannu ollenkaan. En ole ikinä sekaantunut enkä sekaannu jatkossakaan.
Kyllä tunteensa kertomisen voi ja kannattaakin varatullekin tehdä. Kamalimpiin tilanteisiin olen joutunut kun joku minuun ihastunut kovasti kun olen ollut varattu eikä hän ole lämpimistä tunteista kertonut vaan alkanut sitten ilkeästi ja välttelevästi käyttäytymään aivankuin olisin tahallani nuo tunteet hänelle aiheuttanut. Lisäksi joskus suhde voi olla etääntynyt ja pari jo muutenkin toisistaan erkanemassa ja tunteet jonkun kanssa sitten molemminpuoliset.
Ei saisi luovuttaa... pitäisi antaa sitten 110% jos haluat hänet, ja tehdä se hänelle selväksi. paljon jää epätietoisuuteen heikon kommunikoinnin takia :(
Ei pidä. Missään tapauksessa ei. Asiat joko sujuvat IRL luonnostaan tai eivät ollenkaan.
Siis ilman muuta pitää olla 110% jos haluaa olla sen tietyn kanssa ja tietty pitää tustua häneen hyvin, mutta jos hän on vaikka sanonut ettei ole kiinnostunut tai on jokin este niin häntä ei sovi painostaa. Ja jos et häntä saakkaan niin olet vain enemmän surullinen. Mielestäni tämän henkilön, josta on nyt kyse pitäisi myös tuntea samanlaista välitystä. Itsellä on tilanne jossa ei voi kauheasti tehdä mitään koska ihastus sanoi että tavallaan seurustelee toisen kanssa.
Ap. nokka pystyyn, ellet ole varattu.
Minusta tuntuu,että jotkut ihmiset unohtavat kertoa olevansa varattuja. Varattuja en huoli.
Et voi ikinä kilpailla kuolevan kanssa,
se ny vaan on niin.