Sotilasvala?

Miksei sitä anneta luettavaksi ennen vannomisia?
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Toisaalta koko muinaisrituaalilla ei ole mitään merkitystä. Itse pidin sormia ristissä, ja muutenkin homma liittyi orjatyön pakkosuorittamiseen. Ei vaikuta mihinkään, ei sillä että edes muitaisin mitä rituaalin aikana mumistiin.

Äänestä

kvg

Äänestä

Missa armeijassa sina olit? Kylla me opeteltiin vala ulkoa ennen valatilaisuutta.

Äänestä

SEHÄN LÖYTYY MYÖS NETISTÄ!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


hhhhhhhhhhhh kirjoitti:

Miksei sitä anneta luettavaksi ennen vannomisia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu