Aika monet nuoret juo, mut mitä juso se alkaa mennä vähän yli kohtuudesta? Mun monet frendit juo joka viikonloppu kaks kuukautta putkeen? mä ite juon vaan juhla päivinä, enkä sillonkaa vedä perseitä!!
vastailkaa jos ootte samoissa tilanteissa? Tai jos ite oot tälläsessä tilanteessa
vastailkaa jos ootte samoissa tilanteissa? Tai jos ite oot tälläsessä tilanteessa
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mun kaverit on ihan hissukoita ja luulin ettei ne alottas juomaan mut jokainen niist juo nykyään (ne on vuos sitte täyttäny 18). Meinasivat väkisin jopa pakottaa minutkin juomaan. Luulin todella tuntevani heidät --> tarhasta asti aina samalla luokalla. Olen nyttemmin kieltäytynyt lähtemästä heidän mukanaan bilettämään ja "kaveriretkille" koska en kertakaikkiaan voi sietää alkoholia, edes "seurajuomana".
Oon samassa tilanteessa, mun parhaat frendit juo joka viikonloppu, polttaa tupakkaa ja testaa huumeita aina kun niille tarjotaan.. ne valehtelee porukoilleen, et tarttee ruokarahaa, joilla sitten ostaakin bissee, siiderii.. juon ite juhlapyhinä ja harva se viikonloppu, pari kolme siideriä.. mutta en sen enempää..
Ihan samassa tilanteessa oon! Ne sanoo ettei polttaminen ees haittaa mitenkää niitä? Sehän tuhoo elimsitön ja rahat vaa menee! eikä haittaa muka oo. Mun kaverit ei oo kyllä ikinä huumeita koittanu ja toivottavasti ei koitakkaa!! Riippuu vähän minkä ikänen säki oot ja sun frendit?!
14 ja neki on 14.. oon yrittäny sanoo niille jotain, mut eihän ne usko.. kai mä sit jatkan ja yritän edelleen..