No nyt on kyllä ollut tappamisen meininkiä Nakkilassa. Juopunut yrittänyt suistaa autollaan kylkeen törmäilemällä toisen autoilija tieltä.
Vankilaan joutaa vuosiksi moiseen syyllistynyt, vaarallinen ympäristölle.
Kuka viiskymppinen on kännissä noin päästään seonnut.
Nimensä tulee julkiseksi ehdottoman vankeusrankaistustuomion julkaisun yhteydessä aivan varmasti. Onni ettei kukaan kuollut, tekijä, uhrinsa tai ulkopuoliset.
Satakunnan Kansan uutinen:
Nakkilalainen pahoinpitelijä seurasi autolla uhriaan ja yritti suistaa tämän ojaan valtatie 2:lta torstain ja perjantain välisenä yönä.
Tapahtumat saivat alkunsa Nakkilassa, missä vuonna 1965 syntynyt mies pahoinpiteli toista miestä. Pahoinpitelyn jälkeen mies lähti henkilöautollaan uhrin perään. Takaa-ajo eteni Nakkilan keskustaan ja sieltä valtatie 2:ta Nakkilasta Porin suuntaan.
Valtatiellä mies yritti kiilata uhria tieltä muun muassa törmäämällä tämän auton kylkeen. Poliisipartio tavoitti molemmat autot Ulvilasta valtatie 2:lta pysähtyneenä noin kello 1.30.
Vuonna 1965 syntynyttä meistä epäillään pahoinpitelystä, törkeästä rattijuopumuksesta sekä törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta.
Miehen puhalluskokeen tulos oli 0,41 milligrammaa litrassa. Lukema vastaa 0,9:ää promillea. Miehen epäillään kuljettaneen autoa alkoholin ja lääkkeiden yhteisvaikutuksen alaisena.
Autolla tappava nakkilalainen 2016
Vankilaanmoinen
7
701
Vastaukset 7
- Ilkkamiettii
Nimi vaan esiin, ettei pahoinpitele muitakin
- höpölänkamaa
Haavisto jukka
- Nahkiainen
tiedän kaverin sillain ulkonäöltä. Onko jotenkin vinksahtanut mies ?
- juuseseoli
Hane-Antti
- lomallakovaihteeks
höpsölän kamaa
- extuttu
Juttua liikkuu että on kaverille tuttua touhua. Ei ollu ensimmäinen pahoinpitely, eikä varmasti viimeinenkään. Kannattaa välttää
- tollottaa-höpönä
Lääkitys alkaa olemaan kohillaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51861
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍88804Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15696Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2664Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
- 70533
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184529- 60503
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24496