Petjanrai o5.02-2o 16

Raittiina, eikä anneta ketujun katketa. Päivistä kertyy viikkoja, viikoista kuukausia, jne
682
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ketuju.

Äänestä

Juu niin aina, missä ketuju?
Alkoi lievästi vituttamaan kun meni pakari kärrystä no sitten vaan rautalankaa siihen sitte,,, niin saatana,,, (keskellä tietä) ettei ihan kokonaan välille tipu,,, rallycar sounds and more,,,
Vuosi sitte saatana rempattu,,, ? Ilmeisesti osakkeita kannattaa ostaa firmoista jotka myy/rakentaa pakareita,,,
No juu mulla on civikki se tosiaan aiheuttaa päänvaivaa,,, duunikeikoilla firman puolesta astra ja siitä kyllä tykkään vaikka onkin helevetin ooppeli,,,
Olen aina sanonut ettei vitutukseen kannata ottaa häpänderiä mutta jospas kuitenkin vähän olutta edes tänään,,, ja sitten kunnon nokoset,,,
Ehdottomasti en tykkää kun asiat ei mene hyvin ja jos toisten ihmisten virheet aiheuttavat minulle vitutuksen niin silloin kyllä double-time and i fucking mean it!
Kai mä nyt sitten lähden kauppaan (kaveria ootan) sakottaa jos tuolla räyhäkoneella ajan vaikkei ole sakotettu vuosiin niin murphyn laki tietysti puree jos starttaan,,, vähintään vitun neljä partiota jahtaa,,,
Jaahas kyyti saapui kunhan nyt pavlasin tässä odotellessa,,,

Äänestä

Kävinpäs juuri lidlissä ostamassa vähän nobelaneria Kylmiksen kunniaksi ja muistolle (Kylmis on ilmeisesti menehtynyt oman käden kautta, koska ei ole kirjoitellut pitkään aikaan palstalle ja viimeisimmässä youtubevideossaan Kylmis ohjeistaa katselijoitaan, että ei kannata yrittää itsemurhaa lääkkeillä)

Koska ostoslistalla oli tänään vain olutta, niin päätin tutkia lidlin olutvalikoimaa vähän tarkemmin, kun yleensä tulee otettua koriin vain nobea, koska se on luotettava ja halpa kulutusolut.

Oon nähnyt siellä Meidän Veikko olutta, mutta en ole aikaisemmin kiinnittänyt siihen mitään huomiota ja sehän paljastui lidlin tuottamaksi mysteeri olueksi. Tölkissä lukee vain "valmistettu Suomessa" ja lidlin pääkonttorin osoite Vantaalla. Tämä on ihan maukasta perus olutta ja hintakin on lidlin tapaan alhainen (lähellä noben hintaa) joten taidan jatkossakin ostaa tätä noben rinnalla.

Onko Kylmistä näkyny?

Äänestä

Löylykauha tanakasti percesilmässä.

Äänestä

Ulostin suuhuni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


t.voipytty kirjoitti:

Raittiina, eikä anneta ketujun katketa. Päivistä kertyy viikkoja, viikoista kuukausia, jne

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu