Kun katsoo peiliin, näkee raadellun pedon, on helppo päästää irti, kun ei usko itseensä, silloin kaikki on ohi.
Rakkaus ei ole minua varten
vääristynytjarujo
8129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ja jos kokee olevansa peto niin silloin se kannattaakin.
Viittasin ulkonäköön. Yksin on hyvä..
Rakkaus kuuluu kaikille.Myös sinulle.Saat uskoa itseesi,älä hukkaa kaikkein tärkeintä,omaa itseäsi ja sydäntäsi.
Ei ole minuakaan varten. Kyllä se vaan niin on, että jos on aikoinaan väärän valinnan tehnyt (vaikka paljastuisikin vasta myöhemmin) ja mennyt naimisiin, saanut lapsia ja sitten puolisonsa menettänyt, ero tms. niin ei sen jälkeen enää ole rakkautta ansainnut eikä sitä pettymysten kehää helpolla haluaisikaan enää. Ehkä jonkun jonka kanssa olisi kiva jutella, jakaa asioita, seksiä harjoittaa tms. hellyyttää, mutta vaikka vaan vähän laimeasti.
Rakkaushan on ihan kaikille, mutta enimmäkseen se on vastavuoroisuutta. Kun annat rakkautta, se heijastuu takaisin muodossa tai toisessa.
Joillekin meistä ei rakkautta ole. Uskon siihen, mutta en omalle kohdalleni osuvaksi. Vaika olisin kuinka välittävä ja rakastava, en tule saamaan rakkaussuhdetta. Syy on siinä, että olen täyrin intohimoton persoona. Kookeilen paljon erilaisia asioita, mutta en saa mistään tyydytystä. Ja koska intohimoa ei ole, en jaksa paneutua kunnolla mihinkään.
Hetkittäin olen onnistunut väkisin kaivamaan sen tunteen itsestäni esiin, mutta se ei elä kovin pitkään. Elämä on melko ankeaa näin, vaikka moni asia onkin hyvin.
Kyllä parisuhteeseen riittää hyvin se, että on välittävä ja rakastava, ainakin minulle riittäisi. Intohimo on yliarvostettua.
Rakkaus on juuri sinunlaista ihana sydämmistä ihmistä varten.