Muinainen ja Unijukka

Ex laittoi minulle viestiä ja pyysi käymään. Näettekö asiasta mitään, meidän pitäisi tavata ylihuomenna sunnuntaina?
Tuleeko taas pettymyksiä myöhemmin, jättääkö taas meidät tai miten näette asian kehittyvän, aloitammeko alusta?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hän siis ikävöi perääsi?
Miten itse suhtaudut? Olet aiemmin pettynyt tähän ihmiseen joten kannattaako taas aloittaa jotakin?
Mieti tarkkaan,mitä itse haluat sillä vaikka en ole kumpikaan mainitsemistasi,näen epävarmuutta asioiden takana. Paljon epävarmuutta.
Jos jo aiemmin on petytty,miten varmistat ettei niin käy taas?

Voi toki mennä kahville vaikka hänen kanssaan mutta tee selväksi ettei se tarkoita mitään.

Entiseen ei ole paluuta,näen sen selvästi.

Ystävyyteen teillä on mahdollisuus jos pystytte asiat selvittämään,ei muuhun.

Kummankin on aika kasvaa eteenpäin.

Jos toinen ei siihen pysty,sinun on pystyttävä,oman mielenrauhasi vuoksi jotta voit kasvaa siksi,mikä sinusta on tulossa.

Sinussa on jotakin empaatin vikaa,siksi osa sinusta toivoo vieläkin toisen parantuneen.
Hänkin luulee niin,hetkittäin.

Mutta kasva sinä eteenpäin ja ulospäin.

Näen tien onneen vaikka välillä vaikeaakin voi olla.
Myöhemmin asiat selkeytyy.

Tämä oli minulle outoa sillä käyn harvoin täällä Suomi24 sivulla mutta viestisi osui silmiini ja tunsin tarvetta vastata.
Ja tuli voimakas tunne vastata juuri näin.

Äänestä

Sinä voit tavata hänet, et ehkä muuten saa rauhaa. Mutta älä anna hänen hämätä, tiedät mihin suuntaa asiat voivat mennä. Asiat olisi nyt mahdollista nähdä myöskin uudella lailla.
Tuntuu, että jokin hänessä on muuttunut, vaan onko tarpeeksi?!
Älä kuitenkaan lähde "harhaan" mukaan. Älä usko esim.ylisanoja, vaan mieti käytöstä.
Mahdollista on ehkä keskustella vanhoista asioista uudellakin tavalla. Älä ole kuitenkaan liian innokas. Mieti onko hän vilpitön.

Äänestä

Tiedän että hän on kauan yrittänyt löytää uutta naisystävää siinä onnistumatta. Ja tuli tunne, että hän nyt kääntyy minun puoleeni kun "ei ole parempaakaan saatavilla". Minulla on edelleen tunteita häntä kohtaan mutta onko hänellä tai onko kyse ainoastaan hyväksikäytöstä ja epätoivosta saada läheisyyttä.

Äänestä

Käytöksessään on mukana teeskentelyä ...

Äänestä

Niin... laitoin viestin ja perun tuloni. Kuitenkin taas kiintyisin ja sitten kun kaikki ei olisikaan niin kuin toivoisi ja tulisi ero niin taas masentuisin ja lapset kärsisi jne. Suljen nyt tämän oven takanani, ehkä minulle sitten aukeaa toinen joka on parempi. Ja taas itken illalla kun kuitenkin rakastan häntä.Kiitos

Äänestä
  • Teit varmasti ihan oikean ratkaisun. Tsemppiä sinulle ja tulevaisuuteen. Joskus on vain parempi jättää jotain taakseen ja unohtaa, ottaa askel eteenpäin, kohti uusia tuulia. Vaikka se olisi miten vaikeaa ja toista rakastaisi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yllätetty kirjoitti:

Ex laittoi minulle viestiä ja pyysi käymään. Näettekö asiasta mitään, meidän pitäisi tavata ylihuomenna sunnuntaina?
Tuleeko taas pettymyksiä myöhemmin, jättääkö taas meidät tai miten näette asian kehittyvän, aloitammeko alusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu