Haluan.. haluaisin.. hirveästi. Niin.
hei sinisilmä
minävaanjoo
39355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
Hei sinisilmä niin minäkin.joo ja mennä.
Oletko useinkin katsellut sinisiin silmiini?
Monet kerrat jos muistat?
Kuinka läheltä?
Tosi läheltä.
Pekka. En ole katsellut Timoa kunnolla kuin kerran. Istuimme autossa.
Päivämäärä oli 31.8.97.
Mä oon hirveä naarasleijona. Ei oo varaa ärsyttää mua ;) kaikki "pedot" pelkää mua.
Niin herkkis; ) tykkään!
Marika on syntynyt Leijonan merkeissä. Hänellä on siniset silmät.
Enemmän katsoisin, jos saisin luvan, mutta riittävästi, että en unohda.
nykyään et ollenkaan..mistähän johtuu? ;)
Ehkä en enää saanut vastakaikua.
Mun vihreänharmaat silmäni etsivät sua useammin kuin arvaatkaan.
Tai sitten tiedänkin. Ehkä se ei ole sattumaa että näemme edes niinä kertoina kun näemme.
Pekalla on vihreänharmaat silmät, kuten Sallasta kotoisin olevalla isällään. Tosin Risto sanoi itse,että hänen silmänsä ovat keskenään eri väriset.
Missä ollaan törmätty?
Mulla ihan järjetön ikävä vihreitä silmiä ja niiden omistajaa.
Ehkäpä minun vihertävän sinisiä?
Sepäs sattui. Omani ovat enemmän vihreät kuin muun väriset :D
Saan nyt luvan haaveilla, että olet hän, vaikkei A1234 kerro mitään mulle.
Taitaa osua aika moneen, mut voisit kai kertoa lisää.
Sen verran, että olen nainen. Ja ikävöin miehen vihreitä silmiä. Sulkee varmaan jo osan pois ellei jopa kaikkia. :)
Nimimerkkisi kertoo kyllä mulle jos olet mies? Tekstiin passaa, mikä sulla unohtui ;)
Aloitus on naiselta miehelle, jonka sinisiin silmiin oon monestikin katellut läheltäkin.
Minä en ole katsellut kenenkään sinisiin silmiin usein. En edes mieheni. Hänellä on niin usein silmät kiinni.
En ihmettele, jos sulkee silmänsä sinulta.. tämä aloitus ei koske sinua tai sinun miestäsi. Ei millään muotoa.
Mitä sinä haluaisit ?? Kerro heti= minun vaalean siniset silmäni paisuivat heti tämän nähtyäni
Poliisia taidetaan nyt juoksuttaa huhun perässä. Poliisi vahvistaa tänään miehitystään Helsingissä. Syynä on se, että uudenvuodenyön tapahtumien pelätään toistuvan pääkaupungissa.
– Poliisin tekemän ennakkotiedustelun perusteella vahvistamme poliisin läsnäoloa Helsingin keskustan alueella alkaneen viikonlopun aikana, rikosylitarkastaja Juha Laaksonen vahvistaa Ilta-Sanomille.
Jo ennen Ilta-Sanomia asiasta uutisoi Yle, mutta jutun pani liikkeelle perussuomalaisten puoluelehti Suomen Uutiset. Lehden jostain saamien tai itse keksimien tietojen mukaan vastaanottokeskuksissa kiertää viestejä, jossa kehotetaan saapumaan Helsingin keskustaan lauantaina klo 20.00. Kokoontumispaikaksi esitetään joko Kolmen Sepän aukiota tai Rautatientorin aluetta.
Tosiasiassa kyse oli merkillisestä pro-raiskaustapahtumasta, jonka poliisi jo torstaina itse ilmoitti peruuntuneen.
Erkki Perälä luonnehti tapahtumaa ja siitä seurannutta uutisankkaa Facebookissa näin:
Todellisuudessa kyseessä oli kansainvälisesti tunnetun pick up artistin Daryush Valizadehin koolle kutsuma omituinen globaali tapahtuma. Valizadeh edustaa omien sanojensa mukaan neomaskuliinisuutta, joka on tuttu ilmiö nuorten länsimaisten ruikuttajamiesten keskuudessa erilaisilla nettifoorumeilla.
Neomaskuliinisuuden tai menimismin nimellä kulkevassa liikkeessä yhdistyvät naisvihamielisyys ja seksuaalinen markkina-arvoteoria. Suomessa tätä aatesuuntaa edustavat muun muassa Henry Laasanen ja Timo Hännikäinen.
Kutsu tapahtumaan on levinnyt pääasiassa netissä, eikä mitenkään erityisesti vastaanottokeskuksissa. Uskaltaisin neomaskulinistien demografian huomioonottaen jopa väittää, ettei juuri ollenkaan vastaanottokeskuksissa. Tämä oli täysin Suomen Uutisten oma päätelmä, uutisankka, jonka Yle julkaisi valitettavasti sellaisenaan.
Laitetaan vielä Jussi Saarelman kuva tästä vedätyksestä.
http://blogit.image.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/wp-content/uploads/sites/32/2016/02/12644848_10156435081180277_5750283656326621934_n.jpg
Puutettaan ruikuttavien valkoisten miesten tapahtuma muuttui perussuomalaisten lehdessä turvapaikanhakijoiden suunnittelemaksi joukkoahdisteluksi eli taharrus gamaeksi ja poliisi nosti heti valmiuttaan. Huomenna sitten uutisoidaan varmaankin, että lehden aloitteellisen tiedonhankinnan takia poliisi lisäsi omaa tiedusteluaan lukemalla Suomen Uutisia ja onnistui torjumaan joukkoahdostelun ja mellakoinnin. Kansakunnassa kaikki hyvin, suomalaiset naiset pelastettiin viime tipassa karvaranteiden ja partalasten kähminnältä. Sitä ei kerrota, että paikalle ei alkujaankaan ollut tulossa ketään.
Kyllä minäkin lapsena olen leikkinyt rikkinäistä puhelinta. En kuitenkaan olisi uskonut, että poliisi lähtee mukaan MV:n tasolle vajonneen puoluelehden poliittisista syistä aloittamaan leikkiin.
***
Kommentointi vain omalla etu- ja sukunimellä, jos kanssani ei ole sovittu nimimerkin käytöstä. Nimikään ei takaa kommentin näkyvyyttä.
http://blogit.image.fi/uuninpankkopoikasakutimonen/
Sopisiko tähän Kari Tapion laulu Kaipuu ?
Hyvinkin sopis ja monta muuta.
Kyllä sopisi. Tykkään Kari Tapion musiikista muutenkin ja kuuntelen.
misä sie miu silmiin olet kattonu, tulee ainaki heti pari naista mieleen jotka ovat niihin tuijottaneet.
Kertokaas nyt, yöunetkin meni ohi teidän takia ;)
Itsehän sä tuijotit. Tai et sä mutta joku. Voi silloin olla et joku tuijottaa takaisin, koita kestää.
Niin meni muuten mullakin mut eri syystä, tai siis syyttä.
https://youtu.be/Qg_TRaiWj4o
"When my fist clenches, crack it open
Before I use it and lose my cool
When I smile, tell me some bad news
Before I laugh and act like a fool"
Alk.peräinen the whon esittämänä.
Tuula Hannelella on oma mies. Ei hän Timoa tarvitse.
Kyllä on sekopäistä sakkia luotu tellukselle pyörimään. Ikävä että olen pistänyt sormeni tähän soppaan. Koominen ja epätoivoinen tarina kaikilla mausteilla. Jumalalla on hyvin musta huumorintaju. Pyysin vain yhtä tupakkaa, niin alkoi jauhaa jostain säännöistä. Kiltistely ei oo mun juttu :*(
Hei viihdytäs mun yötä ja kerro mistä tarinasta sä puhut. En saa unta eikä muut oo enää valveilla kai.
Elämäntarinasta