tämä on kehittävämpi kuva, mitä sinä ja sun älykäs näkkileipä, viittaan älyählyäluuria, hyi olkoho.
https://www.youtube.com/watch?v=Mu9jvM43H9Q
t.olen yhteiskunnasta täällä, rauhallista illanjatkoa
https://www.youtube.com/watch?v=Mu9jvM43H9Q
t.olen yhteiskunnasta täällä, rauhallista illanjatkoa
Vastaukset 15
Vanhimmat
Kirjoitat sekavasti. Oletko humalassa?
Ehkä tähän asti selkein teksti, ehkä.
Veikkaan että selvinpäin.
jaksan hädin tuskin hengittää, anna kaljarahaa, johan on kuulustelu, sinullakin on hiihtämiskokemusta, senkin sauvova tussu.
Sauvova tussu.hahhahhhaaaaaas....
vai älykäs näkkileipä :D))
Kaikki sitä barbaraksi sanoo. Olet ensimmäinen joka nimittelee kortongiksi. Mitä minä siitä. Enpähän ainakaan ahdistele ketään.
Hyvää loppuelämää ja onnea jonkun toisen kanssa!
selvittämisellä on joutava seuraus.
t.en saa henkeä, ole rauhassa.
Niin siinä kävi. Katse peiliin.
sä et ole syönyt kuokkimaasi perunaa, joten ilmoitat selvittäväsi, minä en ymmärrä, minä en saa henkeä, minä en pussaa kuvaasi, senkin kosminen tulöväisuus.
Sain niin monta kertaa pakit, että en suostu olemaan pahoillani enää yhtään. Hanki inhalaattori ja joku muu viihdyttäjäksi. Runoilen runot sille, joka niitä haluaa irl kuulla.. vaikka nenät vastakkain. Siinä minun tulevaisuus.
Alat kiinnostaa mua, sulla on niin omintakeinen tyyli... kaipaatko jotakuta täällä? Kirjoitat naiselle kuitenkin hieman karusti.
"Joten lähin mun Joensuun tytön perään
Siit jutusta piti tulla vakavaa
Mut se loppu ku seinään, se kannatti Katajaa"
Helou c:ee
Ihana c:ee
Älypuhelin joo..
Oon leikkinyt kuurupiiloa näiden älykääpiöiden kanssa
Viestit ei tuu läpi
Kun juoksemalla kilpaa
Kumpi ehtii ensin puhelimeni
Vai valvojat....
Ottaa niin päähän...
Onko jotain uusii sääntöjä?
Oon kokeillut kaikkea
Mikään ei tepsi
Oon välillä nopeampi
Blu blu öitä Tdödö
jahas ehkä kannattaa häipyä pysyä poissa ettei tarvi pistää nurkkaa häpemään kun oot siellä tuhmilla teillä.
tule takaisin kun ymmärrät että meissä kaikissa on virheitä, ihan kaikissa.
miksi hyi hyittelet. eikö elämäsi kerennyt opettaa.
haluaisin pois minun kärsimykset turhasta, en pysty siihen.
on vain käytöshäiriöitä kun ei pysty toimimaan järjen tavalla
En tiedä olenko aivan typerä ja naiivi, mutta mun on pakko yrittää vielä vedota suhun:
Eihän tässä ole mitään järkeä enää. En mä voi paeta ja paeta, etkä sinä voi jatkaa kiusaamistasi. Tuntuu että tämä koko juttu mustaa kaiken, vähitellen korruptoi minut, kunnes koko ihminen on vain häivähdys siitä, mitä joskus olin. Taistelen sua vastaan kynsin hampain ja tuntuu, että kamppailu on täysin epäreilu. Sulla on sata kertaa parempi ase kuin mulla.
Sano mulle miksi? Mikä ajaa sut tuohon? Mikä sua motivoi? Sinä rakastat pakkomielteisesti. Ja inhoat pakkomielteisesti: minä onneton, joka tänne eksyin. En olis ikinä halunnut tietää. En olis ikinä halunnut osallistua tähän sun juttuun. Mutta tässä ollaan. Eikä mun elämä ole sidekikki sun elämästä. Tuntuu ettet välitä muiden itsemääräämisoikeudesta. Omat tunteet, haaveet, unelmat. Oli ne realistisia tai ei, mutta ne on mun unelmia.
Tiedän että edelleen tiedät. Et lopeta vaan jatkat ja jatkat. Mutta et voi jatkaa enää. Ei enää. Minä en voi jatkaa enää. Kun mietin tulevaa elämääni ja tulevia kontakteja ja ihmisiä, on täysin mahdoton ajatus, että antaisin sun jatkaa tuota kiusaamista. En voi sallia muiden ihmisten joutuvan keskellä tätä sotkua.
Miksi me emme voi vain kumpikin unohtaa ja antaa asian olla? Ottaa opiksi. Ei ihminen ole vain paha tai hyvä, on niitä rumiakin haavoja ja ruhjeita, joita ehkä epätoivoisesti yrittää peittää, vaikka ne on yhtä kuin kokonainen ihminen. Sinä voit lopettaa ja rakastaa oikeasti niitä ihmisiä elämässäsi, ei taustalla ja etäällä. Osoittaa johtajuutta edessä ja keskellä, ei ylhäältä. Anna minun elää omaa elämääni. En minä oikeasti enää jaksa tätä. Haluan olla vain yksin ja rauhassa.