Purskahdin itkuun treffeillä

meninnolaamaan

Olen tapaillut pari kertaa yhtä ihanaa miestä. Nyt menimme vähän syvällisempiin keskusteluihin ja tuli vanhat huonot tunteet pintaan. Aloin sitten itkemään. Nyt jälkeenpäin hävettää suunnattomasti. Tuntuu että olen aivan liian herkkä ja itkin turhaan. Hävettää todella. D:

3

216

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      Miten treffikumppanisi reagoi kyyneliisi? Vaivautuiko hän tai alkoi heti puhua kevyemmistä asioista? Itselleni tulee mieleen, että saattoihan hän ehkä aluksi säikähtää jos itkusi tuli niin yllättäen. Mutta tuskin on mitään häpeämistä sinä, että olet tunteva ihminen joka et pelkää näyttää niitä.

      Monet miehet vierastavat naisen kyynelehtimistä sen vuoksi, että he kokevat epämääräistä syyllisyyttä. Aiheutuuko itku jotenkin minusta ym. Nyt en tahdo yleistää millään tavoin. Mutta tässä tapauksessa hän ei varmaankaan kokenut niin, koska olitte juttelemassa käsittääkseni menneistä asioista ja se sai sinut herkistymään.

      Sanoisin, että ole rohkeasti oma itsesi kyyneleineen karvoineen päivineen. Ei tunteissa ja kyyneleissä ole mitään hävettävää.

      Pappi Elisabet

    • vanahaukko

      No problemos. Mulle on osunut kaikki tunnekuohut, kuuluu elämään.

    • aamies

      Minua ainakin viehättäisi, suorastaan ihastuttaisi tuollainen herkkyys. Ei mitään syytä hävetä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1308
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      108
      932
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      844
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      652
    6. 32
      645
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe