Miehelle: Et ollutkaan mitään

mitä esitit olevasi. Et ainakaan sitä hyvää ja kaunista mitä annoit ymmärtää. Mitä h*lvettiä sä musta halusit kaiken tän ajan??? Tuntuu että olin sulle joku testikappale parisuhteesi jälkeen, pelinappula, jota liikuttelit mielesi mukaan.. Joku tarpeeksi rikkinäinen, jolla oli kiva leikkiä ja särkeä lopulta palasiksi. Mikset voi edes olla samalla lailla lojaali mua kohtaan, mitä olet muillekin?
19178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Mä olen suuttunut. Siinä kaikki vaikket uskokaan.

Äänestä
  • Syystä että? Mä en edes jaksa enää olla. Surullinen ja pettynyt kylläkin.

    Äänestä

  • Aloittajalta kirjoitti:

    Syystä että? Mä en edes jaksa enää olla. Surullinen ja pettynyt kylläkin.

    Voi kun voisin puhua sun kanssa. Katsoa silmiin ja jutella. Selvittää kaiken. Surullinen olo.

    Äänestä

  • JosolisitHän kirjoitti:

    Voi kun voisin puhua sun kanssa. Katsoa silmiin ja jutella. Selvittää kaiken. Surullinen olo.

    höpöpuhetta niinkun kaikki sulta.

    Äänestä

  • JosolisitHän kirjoitti:

    Voi kun voisin puhua sun kanssa. Katsoa silmiin ja jutella. Selvittää kaiken. Surullinen olo.

    En varmaan ole koska hänellä on kaikkea muuta kuin surullinen olo tällä hetkellä. Sen tiedän koska olen nähnyt. Varmaan onnellisena siellä nytkin jatkaa elämäänsä ja tuskin edes tajuaa mitä on aiheuttanut. Tai eipä ainakaan välitä vaikka tajuaisikin!

    Äänestä

  • Aloittajalta kirjoitti:

    En varmaan ole koska hänellä on kaikkea muuta kuin surullinen olo tällä hetkellä. Sen tiedän koska olen nähnyt. Varmaan onnellisena siellä nytkin jatkaa elämäänsä ja tuskin edes tajuaa mitä on aiheuttanut. Tai eipä ainakaan välitä vaikka tajuaisikin!

    Mistäpäin kirjoittelet?

    Äänestä

  • Sillä nyt ei ole täällä mitään merkitystä. Eikä hän varmaan edes noteeraisi sitäkään vaikka muuttaisin pois. Että sen takiakin ihan yhdentekevää mistä kirjoitan.

    Äänestä

Oletko varattu? Mitä olet tehnyt kaiken tän ajan?

Äänestä

kysellä? Ja tuskin saat vastausta oikeessakaan elämässä häneltä kun oot katkera.

Äänestä
  • Kuka tahansa olisi katkera tässä tilanteessa.

    Äänestä

Tämä voisi olla yhdeltä, josta en ole kiinnostunut, mutta joka on minusta, tai toiselta josta olen kiinnostunut, mutta joka ei ole kiinnostunut minusta. Irl-pohjalta nämä tiedot.

Ensimmäisen kanssa en jaksa olla edes puheväleissä, joten vastaus ei hänelle.

Toiselle vastaisin, että et tiedäkään kuinka lojaali olen ollut ja olen jostain syystä edelleen, vaikka en olekaan saanut siitä itselleni mitään. Minun kohdallani mikään ei ole muuttunut sitten viime näkemän eikä ole toisin kuin olen kertonut. Mistä tällainen purkaus?

En leiki enkä pelaa. Jos haluat jotain, voisit vähitellen tulla vastaan. Kiipeän varmasti muurin yli, jos lasket tikapuut.

Äänestä
  • Ei ollut sinulle. Huomioni sait kuitenkin ja halusin vain sanoa, että kohtele toista niinkuin toivoisit itseäsi kohdeltavan.. eli sinusta kiinnostunut on samassa asemassa kuin sinä tätä toista kohtaan. Jos sinä haikailet toista vaikkei hän ole sinusta kiinnostunut, et ole silloin yhtään tätä sinusta kiinnostunutta ylempänä. Vaikka tekstissäsi hänet alensitkin.

    Äänestä

  • Aloittajalta kirjoitti:

    Ei ollut sinulle. Huomioni sait kuitenkin ja halusin vain sanoa, että kohtele toista niinkuin toivoisit itseäsi kohdeltavan.. eli sinusta kiinnostunut on samassa asemassa kuin sinä tätä toista kohtaan. Jos sinä haikailet toista vaikkei hän ole sinusta kiinnostunut, et ole silloin yhtään tätä sinusta kiinnostunutta ylempänä. Vaikka tekstissäsi hänet alensitkin.

    Hyvä vastaus. Tilanteet ovat kuitenkin monimutkaisempia kuin teoria. Kaiken jälkeen en jaksa olla puheväleissä. Asiallinen ja kohtelias olen kanssakäymisessä edelleen. Kukaan ei ole minun maailmassani toista ylempänä tai alempana. Rajat kanssakäymiselle olen oikeutettu vetämään. Jokainen on.

    Äänestä

Ööö. Ei kukaan ole mitä esittää olevansa. Absurdi lause. Sisältää sanan esittää ja olettamuksen jostakin absoluuttisesta olemuksesta, totuudesta,lojaaliteetistäkin. Mitä vittua? Ja sitten täytyy uhriutua. Minä sitä ja tätä ja nyt on paha mieli. Yhyy. Ei kannata heittäytyä tuollaiseen tunneriippuvuuteen. Ota asioista selvää. Tee asiat selviksi ja lopeta lapamatoilu. Et ole niin vietävissä, missä itse esiinnyt. No, ehkä näköjään psyykkisesti.

Äänestä

Lopeta ap jo tuo haikailu. Se ei johda mihinkään.

Äänestä

Joskus vaan sydän haikailee toista... Minä en voi sille mitään enkä tee sinulle tahalleen ilkeää.. Totesin vaan että elän vielä vanhassa ja sydän haluaa yrittää hänen kanssa.. Ei mitään henkkoht. Sinulle on joku muu mies.

Äänestä
  • Tähänastisista vastauksista tämä kuulosti eniten "sulta". En ole rikki sen takia että haluut hänet, ollaanhan me puhuttu nämä parisuhdekuviot läpi, vaan siksi että loukkaat jatkuvasti käytökselläsi. Tajuutko ollenkaan miltä se tuntuu? Tuskin tajuat. Sulla on monia muita joita kohtelet kauniisti mutta mä olen ainoa, jota voi kohdella huonosti ja kenen tunteista ei tarvi välittää. Tältä ainakin musta tuntuu! Mä oon yrittänyt kaikkeni että olisi helpompaa, joustanut, nöyrtynyt, vetäytynyt, viimeiseen asti yrittänyt tasapainoilla, mutta sulle ei kelpaa mikään!!! En vaan jaksa enää!!!!! Laastarina olonkin vielä kestän kunhan pelisäännöt on selvät, mutta en tätä että kaiken jälkeen en saa mitään arvostusta osakseni.

    Äänestä

En haluu sust mitään

Äänestä

taas tällainen aloitus, mistä saa kuvan että aloittaja on tehnyt olettamuksia toisesta eikä tiedä asioiden todellista laitaa. varmaan AP:n oma käytös on saanut miehen käyttäytymään erilailla, esim pyörittelemällä ja flirttailemalla muiden miesten kanssa tai juoruilut toisen asioista yms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hienosti_hoidettu kirjoitti:

mitä esitit olevasi. Et ainakaan sitä hyvää ja kaunista mitä annoit ymmärtää. Mitä h*lvettiä sä musta halusit kaiken tän ajan??? Tuntuu että olin sulle joku testikappale parisuhteesi jälkeen, pelinappula, jota liikuttelit mielesi mukaan.. Joku tarpeeksi rikkinäinen, jolla oli kiva leikkiä ja särkeä lopulta palasiksi. Mikset voi edes olla samalla lailla lojaali mua kohtaan, mitä olet muillekin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu