Lindström "loikkasi" persuihin.

6151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

lintsrömmin puheille on yksi ja sama kun soini myötäilee sipilää joka yrittää tessit romuttaa. Mielenkiintosta seurata vesittääkö sipilä pakkolakinsa seuraavaksi hyväksymällä liittojen esityksen jonka ne syksyllä puolestaan vesittää nostamalla palkkoja sen verran kun nyt "yhteiskuntasopimuksessa" leikkaavat.

Äänestä
  • asia ei ole vielä läheskään pihvi, Lindströmin taktisisesti viivästynnyttä kannanottoa on ootettuu ja se tuli Ps just kuin pitikin, jota Ek Sipilä ei voi sivuuttaa, Soini on vaan tässä asiassa ulkoministeri ja lp uloistettu kuten nyky trendi kuuluu.

    Äänestä

  • Todellakin "viivästynnyttä kannanottoa " eihän tuo ole vasta kuin viiden kierros menossa heh heh..Ihanko aikuisten oikeasti sinä kuvittelet että Lindströmmin sanomiset ovat hallituksen tai edes persujen kanta? Älä pety jos Soini sanoo kohta haastattelussa että persujen kanta on hallituksen kanta Lindströmin kanta oli hänen omansa.
    Ei sen puoleen SIpilä tietää kuinka pakkolait kaatuu ja siksi kelpuuttaa lähes mitä tahansa AY-liittojen edustajat ehdottaa. Mikä naurettavinta ottaa kunnian kuinka vei yhteiskuntasopimuksen maaliin vaikka liitot luuttuaa Sipilällä pöydän ja nauravat perään.

    Äänestä

  • UPDATE_10662416 kirjoitti:

    asia ei ole vielä läheskään pihvi, Lindströmin taktisisesti viivästynnyttä kannanottoa on ootettuu ja se tuli Ps just kuin pitikin, jota Ek Sipilä ei voi sivuuttaa, Soini on vaan tässä asiassa ulkoministeri ja lp uloistettu kuten nyky trendi kuuluu.

    sama lintsrömmi pää punaisena huuti muitten neuvottejen aikana ja niitten välillä minkälaisia roistoja liitot on oliko sekin taktiikkaa entiseltä liiton mieheltä?

    Äänestä

  • UPDATE_10662416 kirjoitti:

    asia ei ole vielä läheskään pihvi, Lindströmin taktisisesti viivästynnyttä kannanottoa on ootettuu ja se tuli Ps just kuin pitikin, jota Ek Sipilä ei voi sivuuttaa, Soini on vaan tässä asiassa ulkoministeri ja lp uloistettu kuten nyky trendi kuuluu.

    Saat nähdä miten Lindsrömmi tekee "Soinit"ja hyppää jo huomenna Sipilän taakse. On "yllättäen" samaa mieltä kuin hallitus vaikka nyt loikkasi liittojen taakse.Sanoo sitä sitten taas vastuunkannoksi tms. kun paitansa kääntää. Jälleen kerran.

    Äänestä

Erinomaista. Nyt on taas tullut lukijoille selväksi mitä populismi on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannatus_nousuun kirjoitti:

Työministeri asettuu palkansaajien puolelle kiistassa paikallisesta sopimisesta

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/tyoministeri-asettuu-palkansaajien-puolelle-kiistassa-paikallisesta-sopimisesta/719473/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu