Lastenhoitoapua tarjolla Pirkanmaalla

Laurannnn

Heippa!

22-vuotias lähihoitaja ja sairaanhoitajaopiskelija etsii keikkamuotoista tai osa-aikaista lastenhoitotyötä Pirkanmaalta.

Olen luotettava, huumorintajuinen, työhön tarttuva ja lasten kanssa toimimaan tottunut ihminen, maalaisjärjellä varustettu. Olen työskennellyt lasten parissa säännöllisen epäsäännöllisesti koko opiskeluaikani, ja kokemusta on pienistä vaippaikäisistä (2kk->) kouluikäisiin saakka. Osaan siis vaihtaa vaipat ja hoitaa pullostasyöttämiset. :) Olen käynyt MLL:n kurssin (ja käyn säännöllisesti lisäkoulutuksissa) sekä suorittanut ensiapukurssit.
Olen huolehtinut myös erityislapsista sekä lasten lääkehoidosta (esim. astmalääkkeet, insuliini).

Ulkoilen ja puuhailen mielelläni lasten kanssa kaikenlaista, ja haluan oikeasti olla läsnä lasten kanssa toimiessa. Voin huolehtia tarvittaessa myös perheen lemmikeistä ja pienistä kotitöistä.

Minulla on käytössäni auto ja pääsen liikuskelemaan sillä mukavasti. Työpaikka voikin sijaita noin 60km säteellä Tampereelta (esim. Lempäälä, Pirkkala, Nokia, Kangasala). Voin tarvittaessa ottaa lapsia myös hoitoon luokseni, asun rauhallisella uudella alueella Tampereella.
Palkkaus on keskusteltavissa tilanteen mukaan, ja autan mielelläni myös vähävaraisempia perheitä pientä korvausta vastaan.

Laitathan viestiä!

Laura
[email protected]

0

54

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

        Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
        Maailman menoa
        93
        2168
      2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

        Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
        Maailman menoa
        45
        2122
      3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

        Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
        Maataloustuki
        50
        1855
      4. Topi osti Askon

        Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
        Maailman menoa
        75
        1370
      5. Mitä kirjainta kaipaat?

        Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
        Ikävä
        86
        1271
      6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

        Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
        Kaste
        219
        1151
      7. Uskomatonta touhua!

        Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
        Haapavesi
        31
        1100
      8. Oliko se oikeasti epäselvää

        sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
        Ikävä
        57
        1043
      9. Miten hän sinua katsoi?

        😊😊😊😊😊😊
        Ikävä
        68
        959
      10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

        Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
        Luterilaisuus
        285
        910
      Aihe