Heippa!
22-vuotias lähihoitaja ja sairaanhoitajaopiskelija etsii keikkamuotoista tai osa-aikaista lastenhoitotyötä Pirkanmaalta.
Olen luotettava, huumorintajuinen, työhön tarttuva ja lasten kanssa toimimaan tottunut ihminen, maalaisjärjellä varustettu. Olen työskennellyt lasten parissa säännöllisen epäsäännöllisesti koko opiskeluaikani, ja kokemusta on pienistä vaippaikäisistä (2kk->) kouluikäisiin saakka. Osaan siis vaihtaa vaipat ja hoitaa pullostasyöttämiset. :) Olen käynyt MLL:n kurssin (ja käyn säännöllisesti lisäkoulutuksissa) sekä suorittanut ensiapukurssit.
Olen huolehtinut myös erityislapsista sekä lasten lääkehoidosta (esim. astmalääkkeet, insuliini).
Ulkoilen ja puuhailen mielelläni lasten kanssa kaikenlaista, ja haluan oikeasti olla läsnä lasten kanssa toimiessa. Voin huolehtia tarvittaessa myös perheen lemmikeistä ja pienistä kotitöistä.
Minulla on käytössäni auto ja pääsen liikuskelemaan sillä mukavasti. Työpaikka voikin sijaita noin 60km säteellä Tampereelta (esim. Lempäälä, Pirkkala, Nokia, Kangasala). Voin tarvittaessa ottaa lapsia myös hoitoon luokseni, asun rauhallisella uudella alueella Tampereella.
Palkkaus on keskusteltavissa tilanteen mukaan, ja autan mielelläni myös vähävaraisempia perheitä pientä korvausta vastaan.
Laitathan viestiä!
Laura
[email protected]
Lastenhoitoapua tarjolla Pirkanmaalla
Laurannnn
0
64
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???411907Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7101310- 1011057
- 102918
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88904- 66761
- 33652
Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.69522Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku13518- 78501