niin kuin kelaa...
Ei aina kaikki mee...
tyynytreilaan
19177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
fifty-sixty
Ou nou!
Kuka oot?
Me säkin nukkuu, siit ja soita huomenna! :)
eipä niiin...
Ei pitäis yksin kelata vaan pitäis kuunnella ja keskustella. No hard feelings. Mut pääni pidän.
Loikkaa
onko edes tarkoitettu öitä
Öitä!
Van Halenin : Jump!
Öitä itsellesi. Pitäisiköhän toi biisi laittaa mun soittolistalle kans. Taidan laittaa kuitenkin Ain't Talkin' 'Bout Love. :)
On muuten niin että mitä selvemmin käsketään käskytyksen vuoksi, sitä vähemmän tekee mieli hypätä, tai ylipäätään mitään. Hyppään kun tulee tunne hypätä. Pätee kaikkeen. Olisin saamarin huono alainen. Mutta ymmärtäväinen pomo.
Huomenta, ja hyvää laskiaistiistaita ;),,,
Kumpiko kivempi laskiaismäkeen, pulkka vai luikuri ;),,, Itse en ole vielä päättänyt, mutta eiköhän se selviä kun päivä on sillä kohtaa että tulee laskemisen aika ;),,,
Eipä illalla onnistunut mikään,,, kuten tiedät syyn, se ei ole minusta kiinni, mutta se häiriö,,,
Tänään riitti, että pysy ulkona edes pystyssä.
Soraa jään päällä viskottu vain nimeksi.
Mulla oli postilaatikolla käydessä potkukelkka apuna ;),,, julmetun pitkä kuja ois pitäny "kivettää" ja en tosiaan viitsiny, laiskuus kai syynä. Autolla pihaa tullessa oisin voinut laatikolla poiketa, mutta pirun liukas se matka jalan mennä mikä laatikolla on autolta matkaa.
Jos olisin pyllähtäny, niin varmuudella geigermittarit ois punasella huutanu maanjäristysvaroitusta ;))),,,
Räntää sataa vieläkin,,, ei kiva,,,
Luistimet olisi olleet parhaat jalkineet tälle kelille...
Autollakaan ei passaa tehä turhia ohjausliikkeitä tai painella jarrua näillä keleillä.
Se on kevättä nyt :)
Niin ja laskiaispullat jäi kaupanhyllylle...jos tästä hiippailis kahville
Joku tuossa lähistöllä oli pöksäyttän ojaan. Vauhdilla oli ajellu, oli näs niin syvällä ojassa.
No ehtiihän niitä la(i)skiaispullia syödä myhemminkin,,, ei tänääkään kauppareissua, mutta jos huomenna toiveeni mukaa hyvänä päivänä poikkeisin ;),,,
Kevättäpä hyvinkin ;),,, rinn(oi)assa ;),,,,,,,, siis molemmissa ;)
Illanjatkoaja :)
Täytyy mennä tyhjentämään kahvipannu
Samoin ;),,,
Tekemään jotain kivaa, jotain mikä helpottaa huomista päivääni ;), toivoisin ainakin niin tapahtuvan,,,
Kun itse väärin pelaa.