kannattaaks lähettää hakemus
Mega hakevat iltatöihin
17
127
Vastaukset
Kannattaa lähettää. Reilu paikka reilu meininki.
Siitä mistä sovitaan pidetään kiinni.
Tuotteet ovat helposti myytäviä koska puhelinluetteloon ei soiteta. Asiakasrekisterit koostuvat yleensä myytävän tuotteen vanhoista asiakkaista mikä helpottaa myyntiä paljon.
Ilamisnäytteitä voidaan myydä liideillekin mutta lähtökohtana rekisterissä on se että asiakkaat on koottu sillä tavoin, että asiakkaan voi olettaa olevan tuotteesta kiinnostunut. ELi moottoripyörälehteä ei myydä käsityölehtien tilaajalle...
Palkka tulee ajallaan ja sen mukaan mitä on myyty eli asiakkaan tekemiä peruutuksia ei vähennetä provisiosta ja vaikka pakkien vähentäminen on laitonta niin moni firma tekee sitä kuten vaikka Buusteri. Tuossakin suhteessa Mega on parempi kuin useimmat puhelinmyyntipuljut.
Minä olen viihtynyt jo monta vuotta enkä ole keksinyt mitään syytä lähteä pois joten hakemus vetämään vaan.- HarkitsenHakea
Millaiset kuukausitulot sulla on Megalla keskimäärin ja paljonko työtunteja viikossa teet?
HarkitsenHakea kirjoitti:
Millaiset kuukausitulot sulla on Megalla keskimäärin ja paljonko työtunteja viikossa teet?
En halua kertoa suoraan koska en halua, että työnantajani tai kukaan muukaan tunnistaa minua keskustelupalstoilta.
hullu_ukko kirjoitti:
En halua kertoa suoraan koska en halua, että työnantajani tai kukaan muukaan tunnistaa minua keskustelupalstoilta.
Mutta sen verran voin kertoa, että yleensä kokoaikaiset tekevät 35 tuntista työviikkoa seitsemän tuntia/päivä.
Osaikaisilla on sitten joustavampia työaikoja ja he voivat tehdä esimerkiksi vain 13,5 tuntia viikossa. Palkanmaksuun vaaditaan, että työtunteja on tehtynä 27 tuntia sisään mutta nämä tunnit voi tehdä vaikka kahdessa peräkkäisessä palkkajaksossa.
Palkka riippuu sitten tuotteesta ja siitä miten hyvä oletuskauppamäärä on myyty tuote per tunti. Lehti myynnissä provikat voivat vaihdella paljonkin.
Paras provikka minkä olen lehtitilauksesta saanut on ollut rapiat 23 euroa per tilaus ja paras päiväkohtainan palkka on ollut minulla 149 euroa seitsemän tunnin työvuorossa.
Lehtimyynnin provikat vaihtelevat yleensä siinä 9-25 euron välillä per tilaus.
Ilmoitusmyyjät voivat saada suurempia palkkoja he saattavat ansaita jopa useamman sata euroa parhaana päivänään. Ilmoitustilan myyjät tosin ovat kokopäiväisiä.
- Ehhehehee
Pomo mainostaa firmaansa
- Ei_koskaan
Kiitos ei. En tilaa mitään, en nyt, enkä tulevaisuudessa.
Hyvästi! - UteiAs
itä tuol myydään ?
Megassa myydään etupäässä sen emoyhtiön Talentumin julkaisuja.
Lisäksi myydään myös mainostilaa yrityksille sekä sähkösopimuksia.
- Lorenzon
Sähkösopimusket on kuraa ja huijausta
- aklsjdhiausbi
Miten niin? Nehän on selvää säästöä. Jos sinulle tarjotaan parempaa ja halvempaa sopimusta puhelimessa, niin miksi et sitä ottaisi?
aklsjdhiausbi kirjoitti:
Miten niin? Nehän on selvää säästöä. Jos sinulle tarjotaan parempaa ja halvempaa sopimusta puhelimessa, niin miksi et sitä ottaisi?
Erittäin hyvä kysymys.
- mervertile
Eix tuol myyä jotai pillereit
- 1994Nuori
Ei kandee, eivät vastaa puhelimeen
- Epäreiluja
ei kyl kannata. parhaat osoitteet menee pomon kavereille
- Epäreiluja2
Nii oli aikasemminki ku mä olin siel
- Myyjämynttinen
Muistan aikanaa käyneen tuolla ja olin alle 15v ja sanoivat että "tää ei käy mitenkään":) siihen jäi sen työpaikan haku. Nykyään kierrän kauppoja myyden päivittäistavaroita ja kauppa käy kuin itsestään. Näitä ei tarvii oikeestaan edes myydä. Käyn kaupassa ilman sovittua aikaa höpöttelemässä ja tilataan kaikenlaista. Kilsanorvauksineen semmoset 5 tonnia käteen kuussa. Ei sovi valittaa kun miettii että teen tätä työtä ilman mitään myyntikoulutusta tai muutakaan koulutusta. Hyvät ja myyvät tuotteet riittää ja se että tulee ihmisten kanssa toimeen=susta tykätään ja pidät mitä lupaat jne. Ei haittaa ajella 60 tonnin autolla asiakkailla:) mitään työaikoja ei ole ja käytännössä heräilen 9 aikaan silloin kun en ole pidemmälle menossa. Lopettelen päivän 2 jälkeen päivällä kun sen jälkeen ei oikee päättäjät ole paikalla. Välillä en edes lähe kotoa mihinkään vaan soitan tutuille asiakkaille ja kauppaa tulee. Loma aika tulossa täydellä palkalla ja myös lomalta paluu rahat tulee elokuussa. Lisäksi firma suostu maksaa mun kesälomareissun:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1802105
Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1641846Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461806- 1231523
Liian paljon hylättyjä ääniä
Ottakaa avustaja mukaan jos ette osaa äänestää oikein. Moni varmaan sekosi kahden listan ja lipun takia. Oliko tarkoitus1711341Ikäero suhteessa
Huomasin äsken Iltalehden tuoreen artikkelin, jossa kerrottiin, että vain 5% parisuhteista on yli 10v ikäero. Millaisia571317Tiedän kyllä sen
Että käyt täällä. En kuvittelisi sellaista asiaa. Tiedän kyllä senkin, että olet ainakin ollut minusta kiinnostunut. Sen731146- 71991
Ähtärin vaalitulos ja nyt neuvottelut alkavat
Keskusta voitti yhden paikan Ähtärissä kun oli hyvin ehdokkaita ( 32) ja kansanedustaja veturina keräämässä ääniä. P27969- 15939