Matut kouluissa.

Kyllä taas niin vituttaa kun matuja kierrätetään kouluissa lihaa etsimässä. Onko se niin vitun vaikeaa ilmoittaa vaikka sillä wilmalla että kouluun tulee kamelinnussijoita silloin ja silloin. niin osais pitää lapset kotona.
999
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Aivan samaa mieltä, kun kuulin 13- vuotiaalta tytöltäni tuosta.Eipä olis meijän tyttö kouluun menny ,jos per..le ois tienny tosta.Ei taas järven hiventäkään touhussa.Aikuisia pedofiilejä viiään kouluun.

Äänestä

Koulun rehtori varmasti oli varmistanut maahanmuuttajien taustat että heidät on oikeasti tutkittu ja heille on hyväksytty turvapaikka.

Ihan hyvä tilaisuus. Näin saadaan nuorilta ennakkoluulot pois ja uskaltavat lähestyä maahanmuuttajia koulun ulkopuolellakin ja mennä juttelemaan heidän kanssaan. Monia nuoria tyttöä oli varmasti kotona peloiteltu näistä maahanmuuttajista mutta kiitos paikallisten koulujen että he murtavat tällaiset pelot. Tämä on selvä viesti kouvolalaisilta kouluilta nuorten vanhemmille että Kouvola on hyvää vauhtia tulossa nykyaikaseksi kansainväliseksi monikulttuuri kaupungiksi.

Äänestä

YRITTÄVÄT JÄLLEEN SALAILLA TÄTÄ. PELOTTAVAA,EN VEISI OMIA LAPSIA.

Äänestä

Kyllä varmasti on tarkastettu rikostaustat, mistähän ne olisi tarkastettu. Naurua... Kyllä kotien näistä täytyy tietää etukäteen. Törkeästi menetelty

Äänestä

Ei saanut kysyä suoraan vaan nimettömänä kysymys lapulle ja näistä valittiin sitten oikeat kysymykset..

Äänestä

Mikä koulu?

Äänestä

vetaseppa aloittaja kätees se helpotta kummasti.

Äänestä

Suuret kiitokset Kouvolan-Sanomille.

Oli hieno ele lehdeltä julkaista sellaista minkä kaikki tietää mutta joku taho estää sen julkaisun. Ashraf Benyamin ajatusten julkaisu oli hieno teko vaikka tiedetään että keskustelua sen julkaisemisesta on käyty lehden sisällä.

Kumpusen pelisilmät ja Mannosen ei jumalauta saivat paljon keskustelua aikaiseksi. Kumpikin kun oli sellainen huti, että olisivat olleet oikealla ampuralla ehkä kohtalokkaita ohi ampumisia. Lehden ajama linja ja maine sai kovan kolahduksen.

Kiitos Kouvolan-Sanomille kuitenkin kaikesta tuosta, kuten samoin Huhtalan ja Sorvalin kirjoitusten julkaisuista kaikessa surkuhupaisuudessaan. Monelle noista on avautunut Vihreiden itsensä asioiden "ymmärtäminen", ja yleensäkin kokonaisuuden tajuaminen. Tuo Huhtalan asiasta kääntäminen suomalaisten miesten kotona raiskaamiin läheisiin hakee jo vertaistaan maailman laajuisesti.

Kokonaisuutena kaikki tuo on aukaissut oikeasti monen silmät että nyt ollaan jo melko hankalassa tilanteessa ja 1-2 vuoden päästä sellaisessa tilanteessa ettei sitä oikein kukaan edes halua ajatella. Eihän ihmisiä rasisteiksi voi haukkua kun ymmärtävät asiat, piipertäjien mielestähän se on rasismia kun joku ymmärtää jotain oikeasti, mikä heillä itsellään ei taas ole vahvimpia puolia.

Äänestä
  • Eipä ole Kosarilla muuta vaihtoehtoa kuin muuttaa linjaansa, muuten kaikki valveutuneet lopettaa tilauksensa! Mutta ei yksi HYVÄ artikkeli vielä riitä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


23562345236262 kirjoitti:

Kyllä taas niin vituttaa kun matuja kierrätetään kouluissa lihaa etsimässä. Onko se niin vitun vaikeaa ilmoittaa vaikka sillä wilmalla että kouluun tulee kamelinnussijoita silloin ja silloin. niin osais pitää lapset kotona.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu