Tahtoisin humauttaa että

OnppaJojaharju

Väyrys Paavo on ykkönen. Muut on harjottelijoita politiikassa.

6

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä.vaan

      Hän on varmaan on vaikuttava meidän politiikassa ja päätöksen teoissa.

    • Paavo haluaa eroon Eu:sta. Paavo haluaa eroon Nato-hankkeista. Paavo haluaa markan takaisin. Putiini haluaa Paavon Suomen uudeksi kenraalikuvernööriksi.

    • Paavo Väyrynen on Suomen tai ehkä koko maailman rehellisin poliitikko. Hän on ilmoittanut ihan rehellisesti, että oma etunsa on aina tärkein näkökulma poliittisia päätöksiä pohtiessaan.

      Kun Paavoa ei enää haluttu kepun johtoon, hän päätti perustaa oman puolueen. Saapa nähdä tuleeko hänestä uuden puolueen johtaja ja pääseekö hän ehkä vielä jollain konstilla presidenttiehdokkaaksikin.
      On ihan pakko ihailla Paavo Väyrysen jaksamista ja sitkeyttä. Kuinka moni viitsisi ja jaksaisi ryhtyä moisiin puuhiin vielä tuossa iässä, kun mikään taloudellinen tai suuri ideologinen tarve ei näyttäisi pakottavan moisiin puuhiin.

      Paavo on aina halunnut ja haluaa varmaan edelleenkin ykköseksi. Keskenkasvuinen pieni mies jaksaa yrittää vielä vanhoilla päivillänkin, ei voi kuin ihailla. Kuinka kauan luulette hänen vielä jatkavan?

    • KoskaHumautatSit

      No humauta!

      • paavoa-pesiksellä

        Minulla on nurkassa täysi kokoinen pahvi-Paavo. Noin kerran päivässä käyn sitä humauttamassa pesäpallomailalla ja lausun kuolemattomia loitsuja. Kuten "paskan kepuloinen, jeevelin jalasmökkiläinen, peevelin pressapyrkyri, saatanan sabluuna" jne


    • vaatimattomasti

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1170
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      444
      1139
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1043
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      131
      822
    6. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      821
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe