Hei,
Minua pyydettiin kaasoksi. Ajattelin ensin että olen varmaan aika suuressakin roolissa, kun ekana kysyi minua. Kaasoja tulee 3. Meillä on samanlaiset elämäntilanteet morsiamen kanssa ja olemme läheisiä.
Nyt kuitenkin yksi kaasoista on ottanut ohjat käsiinsä ja tämä kaaso on selkeästi muuttunut minua kohtaan etäisemmäksi, vaikka hyviä ystäviä olemme ainakin olleet.
Koen, että tässä on kilpailuasetelma minun ja tuon kaason välillä. Minä käyn päivätöissä ja tämä kaaso järjesti tapaamisen päivälle. Tuntuu että tämä kaaso latelee ehtoja morsiamelle.
Pitäisikö suoraan kysyä, kuka on ykköskaaso?
kaasoilu rasittaa
ykkönenvaikolmonen
1
165
Vastaukset
- Äläoomarttyyri
Ehkä tämä pomottaja ei tiennyt sinun olevan ykkönen joten reipaana toiminnan ihmisenä otti ohjat käsiin kun jonkunhan ne pitää otaa. Sano hänelle suoraan, että tahdot enemmän vastuuta ja tapaamiset voi sopia niin että kaikki pääsevät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1795046Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412286Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211546Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1141458