Miljoona tulossa Venäjältä

Miten vaikkuttaa vuokratasoon ja hintoihin?

1 pisteen vihje
Hinnat ja vuokrat laskevat


2 Pisteen vihje
Hinnat ja vuokrat nousevat





Vasstaus
Kohta 2 Oikein
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miten ne pääsis rajan yli? Millä rahalla ne otetaan vastaan saati sitten kotoutetaan? Luuletko että suomi on niin kädetön valtio ettei panisi rajaa kiinni sanotaan vaikka 50000 ensimmäisen maahansaapujan kohdalla? Nyt on tilanne se, että eurooppa on jo sulkemassa rajojaan, mahdollistaen saman myös suomelle.

Äänestä
  • Miten ne pääsis rajan yli?
    - Taikasana asulym

    Millä rahalla ne otetaan vastaan saati sitten kotoutetaan?
    - Samalla tavalla kuin tähänkin saakka eli otetaan lainaa.

    Luuletko että suomi on niin kädetön valtio ettei panisi rajaa kiinni sanotaan vaikka 50000 ensimmäisen maahansaapujan kohdalla?
    - Eihän Ruotsin rajaakaan kiinni saatu.

    Nyt on tilanne se, että eurooppa on jo sulkemassa rajojaan, myös suomelle.
    - On sulkemassa tarkoittaa, että rajat on edelleen auki. Ja onhan sitten vielä Venäjä joka olisi enemmän kuin tyytyväinen jos saisi työnnettyä miljoona afganistanilaista jonnekin. Suomi?

    Äänestä

Tässä ei nyt tiedä miten käy missäkin.

Mutta talouspakotteisiin ei suomen olisi pitänyt lähteä venäjää kohtaan missään nimessä.

Äärimmäisen tyhmät päättäjät suomessa nuoli eu:ta ja usa:ta.

Venäjä voi upottaa suomen paljonkin syvemmälle lamaan mikäli venäjän talous upoaa syvemmälle lamaan.

On mahdollista venäjä ajautuu hyvinkin syvään lamaan ja se tarkoittaa varmuudella suomelle hyvinkin pahaa,mitään asuntoja ei kannattaisi ostaa enään,maailma näytää ajautuvan suureen lamaan 2017 vuonna suurin piirtein.

Toki on ihmisiä jotka eivät nää kovin kaus mutta venäjän talous on hyvin heikoilla ja matala öljynhinta puskee venäjän entistä syvemmälle.

Suomi ei pääse nousuun niin kuin tässä viime vuoden lopulla kovinkin moni suomessa kuvitteli,edessä on hyinen lama vuosikausiksi koko tämän vuosikymmen on varmaa lamaa edessä.

Pakolaiskriisi on jo käytännössä hallitsematon,ajaudumme 55% varmuudella hallitsemattomaan kaaokseen koko euroopan alueella,kun venäjä aukaisee rajat on suomi mennyttä käytännössä,mitään vastaavaa ei ole koskaan meidän aikana ollut.

Joten kuka olisi uskonut miten tässä tulee käymään,toki Luki kertoi edessä olevan hyvin synkät pilvet ja kehoitin ollaostamaatta asuntoja jos ette halua itseänne liemeen.

Äänestä

Varautuisin mikäli mahdollista nyt jo pieneen määrään säilyviin ruokiin,kun rajalta alkaa porukka vyöryä siis vyöryä niin kaaos on jo silmillä.

Suomi ei pysty pitämään rajoja tiiviinä,suomen miehet ja rajanpuolustus on surkeinta mahdollisinta toimintaa.

Venäjä tekee todennäköisesti hyvin törkeän tai koittaa ajaa koko euroopan unionin suohon,Putinin eräs tavoite voisi olla tämä,eu hajoitetaan.

Itse uskon eu:n, hajoavan.

Äänestä

Saavat naapureiksi Ahmedin ja Mohammedin. Eivät tule tänne, koska en asu vuokrakasarmien lähelläkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kjhhykuyyu kirjoitti:

Miten vaikkuttaa vuokratasoon ja hintoihin?

1 pisteen vihje
Hinnat ja vuokrat laskevat


2 Pisteen vihje
Hinnat ja vuokrat nousevat





Vasstaus
Kohta 2 Oikein

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu