Voit osallistua Kansalaispuolue ry:n puolueeksi rekisteräimiseen täyttämällä tämän kannattajakortin, tulostamalla sen, allekirjoittamalla sen ja lähettämällä sen postitse Paavo Väyryselle (Paavo Väyrynen, Pohjantie 34, 94400 Keminmaa):
http://www.paavovayrynen.fi/wp-content/uploads/2016/02/kansalaispuolue_kannattajakortti_a4_w2.pdf
Voit liittyä Kansalaispuolueen tukiryhmään täyttämällä ja lähettämällä (painamalla "lähetä" -painiketta) oheisen nettlomakkeen. (Tämä ei liity mitenkään puolueeksi rekisteröimiseen):
http://www.paavovayrynen.fi/kansalaispuolue/
Me uskovaiset emme hyväksy enää Keskusta-puoluetta valtakunnan tasolla, vaan kannatamme Keskustaa enää vain kunta-vaaleissa ja maakunta-vaaleissa, ja silloinkin äänestämme vain Kansalaispuoluetta kannattavia ehdokkaita. Eduskuntavaaleissa eli valtakuntatasolla me oikeat uskovaiset kannatamme tästä lähtien vain Kansalaispuoluetta.
http://www.paavovayrynen.fi/wp-content/uploads/2016/02/kansalaispuolue_kannattajakortti_a4_w2.pdf
Voit liittyä Kansalaispuolueen tukiryhmään täyttämällä ja lähettämällä (painamalla "lähetä" -painiketta) oheisen nettlomakkeen. (Tämä ei liity mitenkään puolueeksi rekisteröimiseen):
http://www.paavovayrynen.fi/kansalaispuolue/
Me uskovaiset emme hyväksy enää Keskusta-puoluetta valtakunnan tasolla, vaan kannatamme Keskustaa enää vain kunta-vaaleissa ja maakunta-vaaleissa, ja silloinkin äänestämme vain Kansalaispuoluetta kannattavia ehdokkaita. Eduskuntavaaleissa eli valtakuntatasolla me oikeat uskovaiset kannatamme tästä lähtien vain Kansalaispuoluetta.
Vastaukset 12
Vanhimmat
lähtisin pelleilemään näihin Paavo-rievun pelleilyihin?
Sinä olet varsinaine #riepu # kun liki joka mailissäsi manailet muita sillä sanalla...
kun sanomani paavonrääpäle.
Yksinäisiä asiastaan vakuuttuneita taistelijoita olen aina ihaillut!
minäkin. Paavolla on järkeä ja tarmoa!
Järkeä tarvitaan, ettei meidän pankin torppareiden korot nouse.
Paluu markkaan lisäisi velkavankeutta vuosikymmeniksi.
Ulkomailta luvattu kannatuksen tuki ennen perustamisilmoitusta ihmetyttää.
muten menettelisi mutta kun Paavin juna meni jo.
Paavo on tämän hetkisistä poliitikoistamme yksinkertaisesti kyvykkäin, kokenein ja parhain.
Meidän jokaisen suomalaisen oma etu on, että Paavo on maamme politiikan vaikuttajan paikalla numero yksi, siis pääministerinä. Silloin meillä kaikilla menee nykyistä huomattavasti paljon paremmin. Se on totuus!
Olin jo aikoja sitten päättänyt, etten ikimaailmassa tule missään vaaleissa Paavo Väyrystä äänestämä'än, nyt täytyy myöntää, että olen takinkääntäjä, vaikkakaan en sellainen kuin Sika Timo Soini puoluTOVEREINEEN. Mitään muuta puoluetta en koskaan ole äänestänyt, kuin Kokoomusta, mutta sillä ei taida olla enää Isänmaata, koska kaikilla Stubbilla on EU ja nämä VOK:n omistajia rikastuttavat loiset, Kataisella EU ja sen suuripalkkainen tyhjäntoimittajan, sekä mm. rapajuopon Junkkerin , Hollandin ja mitä niitä nilkkejä siellä muita onkaan, perseennuolijan virka, ja nykyinen heh heh heh puheenjohtaja, kaikkien perseitten nuolenta-automaatti Orpo Petteri, ei jumal auta meitä noista paholaisista. Sika Timo Soini on maanpetturi pahimmasta päästä ja viherkommunistit pitäisi laittaa kaikki maanpetoksellisista toimistaan oikeuteen ja vankilaan, sekä hukuttaa sellien avaimet Mariaanien hautaan. Paavo nón nyt Suomen viimeinen mahdollisuus islamisteja vastaan, muussa tapauksessa olemme hävitettyjä 10 vuodessa!
noita puolueita ennestäänkin. Esmerkiksi Keskusta, Kokoomus. Kristilliset ja vakkapa Sosialidemokraatit. Miten se Paavo yksinäisenä taistelijana kuvittelee voivansa vaikuttaa joihinkin asiohin? Sehän on juuri niin kun Keskustan puoluesihteeri sanoi, että tämä on Paavon henkilökohtanen tragedia. (Paavo luulee, että sanottiin: strategia.) Paavolla on jo ikääkin. Nyt on toise sukupolven aika vaikuttaa. Mksei Paavo koskaan opi? Ovathan nuo toisetkin - Pekkarinen, Vanhanen, Aho - oppineet, että päivänpolitiikka ei enää ole oikein hedän juttunsa eikä auna ole asiaa ministerksi, kun nyt on Sipilän vuoro heiluttaa tahtipuikkoa. Vaikuttavathan nuo toiset edelleen omassa puolueessa. Paavo van yksin haluaisi olla kaikkea. Häpä häpä koko Paavo. Kunhan puolenkummentä vuotta kuluu niin kukaan ei muista Paavoa muuta kuin hämäränä vitsinä. Kuka nyt muistaa esimerkiksi Kalevi Sorsaa ja Harri Holkeria, vakka he olivat merkttävämpiä henkilöitä kuin Kalevi.
Paavo ei ole yksinäinen taistelija. Meitä on paljon, jotka ajattelevat samalla tavalla. Globalismin vaaroista ei ole iso osa suomalaisita perillä ollenkaan. Se on murtamassa tämän yhteiskunnan. Ei ole muuta vaihtoehtoa kun äänestää Paavon tavoin ajattelevia ihmisiä.
€ oli virhe ja äänestän ainoastaan ehdokasta joka korjaa tämän virheen.
mafioosit korjaa euron pankkituet ja koska mafian pussi on täyttymätön, joidumme maksamaan mafialle tukea niin kauan kun € on.