Sellaista kyselisin että onko kellään tietoa missä voisi korjauttaa tai miten ite korjaisi radion näytön. Kysymksessä on 2-rivinen näyttö josta on muutama pixeli pimeänä kellosta. Lisäksi se pätkii välillä siten että radiokanavan nimestä katoaa kirjainten alaosat. Uusi näyttö maksaa 750€ joten kaikki vaihtoehdot ovat tervetulleita.
Radion näyttö
BMW 530 D
61530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eli tyyppivika. Jenkeissä uhkailivat joukkokanteella, niin paikallinen maahantuoja korvaili uusiksi. Soita myyjäfirmaan ja vaadi virhevastuun perusteella. Niin minäkin tein ja sain uuden -01 autoon.
Sama pitäis varmaan tehdä tuon Business CD:n kanssa kun hukkaa balancen asetukset ja volume huutaa aina täysillä kun auton käynnistää. Tasan tarkkaa tuokin on tyyppivika (ei mikään kulutuksesta johtuva, tai virheellisestä käytöstä).
Kuinka monella sama vika ?
eikö sulla oo rahaa ko pitää inistä pikku vioista
onko ylivoimaisen bemarin kaikista halvin business cd näyttö hajonnu. nyt ei voi enää elvistellä uudella 316sella kun ainut lisävaruste, jossa on valo on mennyt pimeäksi.. voi sääli
Pystyykö Philips tekemään mitään laadukasta ? En tiedä yhtään Philipsin laitetta, jota vois kehua !!! Harmi vaan, että BMW on mennyt valitsemaan Philipsin radion toimittajaksi 5-sarjaan. Tod.näk tuo näyttö on myös Philipsin omaa tuotantoa.
5-sarjan (E39) radioita tekee myös Alpine ja Becker, samoin noita MID-näyttöjä tekee muutkin kuin Philips. Samaa mieltä tosin olen Philipsin "laadukkuudesta", yleensä ne leviää 1-2kk sisällä siitä kun takuu on loppunut.