Sivistynyt Rusko

Ruskolainen

Ruskolainen neito pärjäsi tiedoillaan loistavasti tänään Haluatko Miljonääriksi -tietokilpailussa ja jatkaa ensi lauantaina.

Tietämättömyys oli tyhjänpäiväisten televisiosarjojen nimissä, mikä lisää sivistyneisyyttä ja hyvää yleistietoutta eikä vähennä.

Jos pärjää jatkossakin, kunta saa lahjoittaa tontin.

9

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruskolta

      Rusko ei pääse koskaan esille televisiossa. Nyt pääsi.

      Joskus televisiossa kerrotaan Ruskosta, ja paljastuu, että se on joku vaivainen teollisuusalue Oulun perämailla.

    • apukoulu

      akka oli yhtä tyhmä, kuin vasemman jalan saapas.

    • yläkoulu

      Keskusteletko jalkineiden kanssa ? Kerrohan omaisillesi.

    • ruskontietoviisas

      kyllä vaan, mutta se on yhtä tyhmä kuin kilpailija ei tiedä mistään mitään.

    • Pohjanoteerauksia

      "Neito" ei osoittanut muuta kuin häpeää tänään Haluatko miljonäärissä. Ei ollut kuullutkaan, että Josip Broz Tito olisi ollut Jugoslavian johtaja. Muut diktaattoritkaan eivät sanoneet mitään.

      Missä on käynyt kouluja. Onko lukenut koskaan sanomalehteä ? Alkeellinen yleissivistys puuttui.

      Samanlainen häpeällinen tapaus oli lahtelainen luokanopettaja, joka ei tiennyt Florence Nightingalea luuli Yalen, Harvardin ja Berkeleyn maailmankuulujen yliopistojen olevan Englannissa. Sääli oppilaita.

    • Tadaadom

      Mitä on alkeellinen yleissivistys ?! Ainoastaan peruskoulun käynyt on alkeellinen sivistykseltään, sen huomaa päivittäin. Tajuttoman helppoja kyssäreitä siihen kymppitonniin asti, sit pitää olla joka alan asiantuntija siitä eteenpäin. Onkohan kukaan? En usko, nelosella on budjetti, joten suunniteltu homma. Kukaan ei miljoonaa voita, se on fakta homma!

    • byääbyää

      muutaman donan nyt saa, vaikka olis jääny luokalle apukoulussa. jos on jäänyt kaks kertaa luokalle kuten rusko neito niin ei saa edes sitä.

    • nm1

      Ok.

    • Ylissivistynyt

      Mihin neito sijoitti voittorahansa ? Toivottavasti yleissivistyksen kehittämiseen niin ensi kerralla pärjää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      82
      4817
    2. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      188
      2178
    3. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      132
      1822
    4. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      175
      1455
    5. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      34
      1425
    6. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1371
    7. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      20
      1329
    8. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      1116
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      318
      1091
    10. Sunnuntain terveiset kaivatulle

      Mitä ajattelet hänestä tänään? Mitä haluaisit sanoa hänelle?
      Ikävä
      78
      1013
    Aihe