Äänieristetty

Tiedättekö että ford laittaa esittelyautoihinsa ainakin takalokarien päälle äänieristettä että asiakas saa koeajostaan hiljaisemman auton vaikutelman. Ne on vaan ilmastointiteipillä pika-
pikaa kyhätty kiinni,ajatuksena "kyllä ne siellä esittelyajan pysyy". Mitä mieltä olette tällaisesta toiminnasta?
51274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

että puhut pöljiä. Tuollainen eriste ei voi toimia. Näkemiin ja kuulemiin.

Äänestä
  • Mulkku asiakas,ja sinä töissä fordilla.Unodin mainita että se eriste on noin 7mm,vahvaa solukumia ja se kyllä toimii kun se laitetaan oikein.

    Äänestä

  • tietysti kirjoitti:

    Mulkku asiakas,ja sinä töissä fordilla.Unodin mainita että se eriste on noin 7mm,vahvaa solukumia ja se kyllä toimii kun se laitetaan oikein.

    ...että 7mm solukumi ei vaikuta p**kankaan vertaa äänieristykseen. Ei ainakaan niin paljon, että maksaisi vaivan ja kiinnijäämisen riskin! Ja sanon tämän olematta "merkin mies".

    Äänestä

Mikä on tietolähteesi? Kuulostaa hevosmiesten jutuilta? Ja lähinnä syystä että tällaisellä toimenpiteellä ei luulisi olevan vaikutusta, tai jos olisi siitä kyllä tiedettäisiin mm. täällä foorumeissa.
Muistan tosin joskus myyjän sanoneen että esittelyautoja massattiin ennen juuri tästä syystä.

Sikäli tieto voisi pitää paikkaansa koska omani tuntuu hiljaisemmalta kuin uusi esittelyauto syksyllä tuntui. Omani on vanha esittelyauto...

Äänestä

ja isäsi kun olisi laittanut aikoinaan kullinsa päälle vähän eristettä niin et sinäkään pahemmin ääntä pitäisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ford kirjoitti:

Tiedättekö että ford laittaa esittelyautoihinsa ainakin takalokarien päälle äänieristettä että asiakas saa koeajostaan hiljaisemman auton vaikutelman. Ne on vaan ilmastointiteipillä pika-
pikaa kyhätty kiinni,ajatuksena "kyllä ne siellä esittelyajan pysyy". Mitä mieltä olette tällaisesta toiminnasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu