Oon 13v poika ja en saa vedettyy mun esinahkaa paljoo taakse. (En melkein yhtään)Onks se ihan normaalii vai ei?
Kireä esinahka
Poika02020202
1375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Sit ois toinenki kysymys et onks sperma valkosta ku mulla tulee läpinäkyvää eikä valkosta. En usko et on touhutippoi kiska sitä valuu mun munaa pitkin ja sitä tulee paljon
Aika moni sun ikänen kärsii siitä. Venyttele :)
No se on alussa kun sitä alkaa tulla nii vaaleeta yleensä ja sillon jos runkkaa usein. Mut venyttele se esinahka löysäksi nii pystyt pesee paremmi ja kulli pääsee kasvaa kunnolla.
Joo, on ihan normaalia läpinäkyvä siemenneste ja toi esari kyllä löystyy.
Miten sitä pitää venytellä?
Silloku vedät kätee nii venytät sitä nahkaa alaspäin se kyllä venyy. Melkeen niin kauan et alkaa sattumaan. Kyl se siitä kesään mennessä löystyy niin et saat sen menee terskan taakse asti. Tärkeetäki se on että ei liika piukka nahka haittaa kullin kasvuu ja että saat pestyy mälllit pois ja muun lian. Voit laittaa runkatessa vaikka jotai hajusteetonta käsirasvaa mutsis kaapista liukasteeksi.
Musta tuntuuet se esinahka on kiinni jollai punasella jutulla nii onks se normaalii ja haittaaks se kireys siis munan kasvuu?
Noniin eli oot saanu sen jo vähän venymään. Tarkotatko sitä "johtoa" joka lähtee terskan takapinnalta noin sentin päästä kusiaukosta ja kulkee kullin takapintaa?
Se johto on nimeltään frenulum ja on oikeastaan jänne esinahan, kyrvän varren ja terskan välillä. Se on myös hyvin tuntoherkkä kuten terska. Frenulum voi olla myös liian piukka mutta yleensä se siitä kullin kasvaessa löystyy ja esinahka pitäis silti melkeen aina mennä terskan taakse jos se on tarpeeksi löysä eli jatkahan venyttelyä. Kysyit että vaikuttaako esarin kireys siittimen kasvuun niin ainakin se voi haitata että ei saa kunnon seisokkia täyteen mittaan jos se kiristää liikaa.
Terskan pintojen ja esinahan välillä voi olla myös sellasia nahkasia kiinnikkeitä jotka kyllä yleensä runkkaamalla saa irtoomaan tai jos ovat oikein tiukassa niin lääkäri tai hoitsu napsasee ne saksilla poikki.
Just sitä
No eli sulla menee löysänä jo melkeen taakse, seisokissa ei ihan niin paljon ja frenulumin kohdalta kiristää ja mälliä tulee. Kun jaksat vaan runkutella sitä nahkaa löysemmäksi niin kevään aikana se tulee ihan toimivaksi ja muu murrosikä menee ihan ok ja kaikki kasvaa..
Mä oon kans 02 ja mulla menee kokonaan taakse jo. Siinä kuitenkin meni aika monta "venyttelyy"
Meneekö sulla esinahka taakse kun penis on lepotilassa?
Ei ihan mut enemmän ku seisokissa