ja sitten valittavat oman turvallisuuden puolesta. Ei pidä alkaa vartijaksi jos ei taidot riitä estämään päihteiden saapumista vankilaan (vaikka niitä välittävät itse vartijat) tai jos ei osaa käyttää voimaa vetreää, vahvaa ja notkeaa vankia kohtaan tarvittaessa.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1455422864632.html
Vartijat eivät osaa tehdä töitään
5
122
Vastaukset
- VAngitrules
Smaa mieltä.Liian paljon hinteliä vartijjoita töissä tai sitten läskejä joilla heikko kunto.TÄllainen huonokuntoinen ja pelokas vartija vaarantaa vankien terveyden ja jopa hengen. Miksi vartijat päästivät vangin yksin huoneeseen poliisin kanssa sörkassa? SIksi kun he ovat niin tyhmiä ja laiskoja Ja pelokkaita. Ei uskalleta vartoida tai sanoa poikittaista snaa kun lihaksikas vanki sanoo pahasti
- SteenC
Jos vartijat hoitas vaan asiansa kunnolla niin ei tulis näitä kohtaamisia vankien kanssa.Tahallaan ärsyttävät vankeja pimittämällä tuotuja tavaroita,kirjeitä,kortteja ja keksivät päästään valituksen aiheita.Eivät vaan jaksa tehdä töitään.Ja sitäpaitsi miks uutisoidaan niin kauheesti nyt tästä että poliisin päälle on käyty..?entäs kaikki ne vangit jotka on joutunu vartijoiden ja poliisien uhreiksi?Sillon sanotaan että "ite hakkas ihtesä tajuttomaks.."KUKA PYSTYY SEMMOSEEN?Sen minäkin haluisin nähä!Poliisi on pahin rikollinen suomessa!
- jepvartijatjep
samaa mieltä, kuka rundissa ensinnäkin saa itsensä siihen kuntoon että menehtyy vammoihinsa nehän on tehty sellasiks ettei siellä saa itseensä satutettuu?? kyllä ne vartijat miinuksen on piessyt.
- corruptvartija
Onko olemassa yhtäkään vankilaa missä olisi rehellisiä ja suoraselkäisiä vartoijoita jotka tekevät sitä mitä heidän tittelinsä mukaan pitäisi tehdä eli vartioida vankien turvallisuutta? Ei ole sitten varmasti. Näitä uutisia tulvii joka tuutista jatkuvasti, vartijat antavat pimpsakkaa vangeille, vartijat dilkkaavat spiidiä ja horkkuja, vartijat ajelevat katsastamattomilla ajoneuvoilla, vartijat järjestävät viinaksia sisään vankilaan, vartijat ovat mukana prostituutiossa, vartijat mukiloivat vankeja, vartijat yllyttävät vankeja mukiloimaan toisiaan, vartijat heittävät mällejä aamupuuroihin, vartijat ovat enemmän sekaisin kongeilla kuin vangit noin keskimäärin... Ja sitten vartijoiden edustajat vielä itkevät mediassa että noita konnavartijoita tulisi saada lisää... Anna mun kaikki kestää...
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121421
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881287Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341028- 68964
- 39887
- 71863
- 97857
- 75836
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.53807Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39764