Enkun kuuntelu

Hei, mitä mieltä olitte tämänpäiväisestä pitkän englannin kuuntelukokeesta? Kertokaa mielipiteitä ja askarruttavia kohtia.
16227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Musta oli aika helppo ainakin avojen osalta. Monivalinnoissa oli joitain outoja kohtia mutta ihan ok:sti meni :))

Äänestä

Avot oli kerranki helpot! Monivalinnoissa piti arvata aika paljon. :D En osaa sanoa yhtään menikö hyvin vai huonosti...

Äänestä

Törkeen helppo sata varma 90/90

Äänestä

Avot oli kyllä helppoja. Monivalinnoissa pari kinkkistä kohtaa varsinkin siinä opetussuunnitelman uudistusta käsittelevässä pätkässä.

Äänestä

Itselläni monivalinnat ok. Avot meni vähän ohi, kun se kuuntelu tuli vain kerran.

Äänestä

Sanokaas tänne teiä monivalinta vastaukset..:)

Äänestä
  • aaaaabcbbcabababaccccaabab

    Äänestä

Kertokaa monivalinta kohtia jokka oli teiä mielest oikeita tai jokka tulee teille mielee(8

Äänestä
  • Musta siinä irlantikohdassa se tyyppi sekotti ne maat ko luuli et irlanti kuuluu uk:hon ja siellä olis punta käytössä

    Äänestä

Pitihän ne avot kirjoittaa suomeksi???

Äänestä
  • Jep, suomeksihan ne.

    Äänestä

Mikä oli oikee vastaus siihen monivalintaa mis kysyttii sitä miehen mielipidettä siihen koodaamiseen. Ite pistin sen insufficient kohdan ko muut tuntu oudoilt enkä muistanu mitä toi tarkotti.

Äänestä
  • Joo se oli se insufficient kohta oikee .

    Äänestä

Kuuntelun kakkoskohdan oikea vastaus.. Mitäh? :D Veikkaanpa, että kaikkia muita vaihtoehtoja vastattiin enemmän kuin tuota YTLn "oikeaa" :D Itse vastasin siihen B. Myös 18. kysymyksen kanssa oli liikaa tulkinnanvaraa. "I don't mind them" sanoi muistaakseni äänitteen äijä leppäkertuista ja alkoi sitten puhumaan imuroinnista huolestuneena. Siinä vaiheessa minä hylkäsin jo valitsemani C-kohdan vastauksen ja vaihdoin vastaukseksi A:n :l

Nyt kerrankin voisi YTL höllentää nutturaa ja tulla kokelaita vastaan! Joko 2. ja 18. kohdassa useita vaihtoehtoja hyväksymällä tai pisterajaa tiputtamalla.

Äänestä
  • Nuohan oli ihan selkeitä, mun mielestä ei ollu ainakaan mitään tulkinnan varaa. Se mieshän tuskaili miten ne ötökät on siellä koko talven ja nainen huokaili että kunhan vaan lapset saisivat työpaikan.

    Äänestä

  • :DD Kohdat 2. ja 18. olivat valovuosien päässä selkeydestä. Saman huomion tekevät varmasti myös sensorit. Kuten jo aiemmin mainitsin, tuo "I don't mind them" oli aivan liian hämäävä. Aivan eri planeetalta esimerkiksi todella selkeän 9. kysymyksen kanssa ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anabi kirjoitti:

Hei, mitä mieltä olitte tämänpäiväisestä pitkän englannin kuuntelukokeesta? Kertokaa mielipiteitä ja askarruttavia kohtia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu