Pentujen saaminen?

Olisi tarkoitus saada narttu kantavaksi. Käytiin sopivan uroksen luona näytillä. Koira ei innostunut meidän nartusta. Voisiko urokselle antaa lääkettä? Onko koirille viagraa tai vastaavaa?

6

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • essfrzsefr

      Ei ole olemassa.

      Kokeilkaa seuraavan kerran kiima-aikaan, josko silloin tärppäisi.

      • mää pidän jalostettuja ihmisiä lemmikkeinä ja pariututan niitä keskenään.


      • Onnistuuko parittelu aina?


      • sairaallapohjalla

        Ei, narttu ei anna vaikka tärpit olisi eikä uros astu jos geenit ei passaa, sitten sidotaan narttu kiinni ja uros pakotetaan astumaan. Eli jos narttu tai uros ei syystä tai toisesta halua pentuja tietyn yksilön kanssa, niin ne ei halua. Ei oma uroksenikaan joka nartusta ole kiinnostunut vaikka itseään tarjoaisivat.


    • 1750

      Voi hyvää päivää!

    • kysynvaannnnn

      Miksi teetätte pentuja? Kai kummatkin koirat on tutkittu ja rokotukset jne voimassa, ja rekisterissä ja samaa rotua? Sekarotuisia pentuja ja koiria pursuaa joka paikassa joten ihan huvin vuoksi ei pentuja kannata alkaa teettämään koska ne on vaan niin söpöjä ajatuksella tai edes sillä ajatuksella että itse siitä haluaisi pennun pitää.
      Mutta joo, ei ole koirille mitään viagraa tms.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      105
      3068
    2. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      214
      1887
    3. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      136
      1829
    4. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      56
      1790
    5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

      Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
      Ikävä
      64
      1342
    6. Rakastan sinua

      Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
      Ikävä
      95
      1187
    7. Juhannusterveiset kaivatulle

      Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
      Ikävä
      83
      1137
    8. Kaupunki osti Absin

      Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
      Haapavesi
      58
      1132
    9. Sä oot kyllä

      Aika erikoinen nainen
      Ikävä
      59
      1117
    10. Millaistakohan

      Sun kanssa suhde olisi?
      Ikävä
      67
      962
    Aihe