19.01 syntyineitä

Onko muita rajatapauksia ja miten ilmenee?
10680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mullakin on synttärit 19.1. Rajatapauksia ollaan, kun olemme syntyneet kauriin ja vesimiehen kuopassa. Sen takia ei olla niin kylmiä ja jäykkiä kuin peruskauriit! :) heh. Ja huumorintajua löytyy. Masentuneisuuteen en ole yhtään taipuvainen. Why bother?

Entäpä millaisia te muut 19.1. syntyneet olette?

Äänestä
  • Kauriin luonteenpiirteitä:-periksi ei hevillä anneta, tulevaisuuteen uskotaan ja työelämässä ollaan sangen yrittelijäitä. Luovuuskin kuuluu ominaisuuksiimme, musiikki, kuvataide. Muutenkaan ei peukalo ole keskellä kämmentä.
    Äkkipikaisuus ja tunteiden kuohahtelu ovat ikäviä puoliamme. Mutta ne korvannee avarakat-
    seisuus ja toisista ihmisistä aidosti välittäminen

    Äänestä

  • tellervoinen kirjoitti:

    Kauriin luonteenpiirteitä:-periksi ei hevillä anneta, tulevaisuuteen uskotaan ja työelämässä ollaan sangen yrittelijäitä. Luovuuskin kuuluu ominaisuuksiimme, musiikki, kuvataide. Muutenkaan ei peukalo ole keskellä kämmentä.
    Äkkipikaisuus ja tunteiden kuohahtelu ovat ikäviä puoliamme. Mutta ne korvannee avarakat-
    seisuus ja toisista ihmisistä aidosti välittäminen

    Joku tietävä joskus kertoi, että rajatapauksessa ihminen saattaa vanhemmuuttaan vaikuttaa yhä enemmän ja enemmän seuraavalta merkiltä. Olen itse huomannut sen, että minussa on vesimiehen piirteitä, mutta kauriin sitkeys. Periksi ei anneta, kun on tosi kyseessä!!

    Äänestä

  • Joo...Mä oon syntynyt 18.1.
    Ens tiistaina on synttärit.En ole ikinä tavannut ketään joka ois syntynyt 19.1 tai 17.1 päivänä.
    Sullakin on kohta synttärit..Onnea syntymäpäivän johdosta!

    Äänestä

  • Wings kirjoitti:

    Joo...Mä oon syntynyt 18.1.
    Ens tiistaina on synttärit.En ole ikinä tavannut ketään joka ois syntynyt 19.1 tai 17.1 päivänä.
    Sullakin on kohta synttärit..Onnea syntymäpäivän johdosta!

    Onnellista syntymäpäivää jotka juhlitte lähipäivinä:) Me viimeiset kauriit!

    Mun luonteeni on todella monipuolinen. Vai pitäisikö sanoa;"Olen luova tyyppi" Se tässä ehkä välillä mättää, etten ihan osaa rajata itseäni.
    Kaikki tuntuu vain onnistuvan.

    Äänestä

rajatapaus. mä täytän 20v nyt 19. päivä. kivaa!

Äänestä
  • Hyvää syntymäpäivää jo etukäteen! :)

    Mullakin on synttärit 19.1. Samoin yhdellä mun kaverilla. Me "rajatapaukset" taidetaan olla ulospäin suuntautuneita, huumorintajuisia ja energisiä persoonia. Ei tylsyydestä tietoakaan! :)

    Äänestä

  • täälläkin taas rajatapaus kirjoitti:

    Hyvää syntymäpäivää jo etukäteen! :)

    Mullakin on synttärit 19.1. Samoin yhdellä mun kaverilla. Me "rajatapaukset" taidetaan olla ulospäin suuntautuneita, huumorintajuisia ja energisiä persoonia. Ei tylsyydestä tietoakaan! :)

    Kivaa kuulla, et me rajakauriit ollaan erilaisia kuin keskimääräiset kauriit! Kyllä horoskoopeissa on perää, nimittäin kun katsotaan kaikki systeemit mitkä merkkaaa; kellonaikaa ja syntymäpaikkaa mukaan lukien:)

    Äänestä

olen nimeltäni heikki kun synnyin 19/1

Äänestä

olen syntyny 190183...kyllä meitä löytyy:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rajatapausko kirjoitti:

Onko muita rajatapauksia ja miten ilmenee?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu