Vankilassa ole kohta kuin virolaisia ja mustalaisia.
Vastaukset 8
- PohjanPoter
Taas yks paskasakki pilasi Virolaisten maineen Suomessa. Yleisestiottaen ne Virolaiset jotka asuu ja työskentelee Suomessa on ihan ok väkeä,mutta nää rikolliset perseenhedelmät pilaa kaikkien maineen.Sama jos Suomalainen kriminaalisakki alkaisi riehumaan ja varastelemaan Virossa menisi maine.
- 333666
Pahinta meille on se jos nämä virulaiset rötöstelijät vielä tänne meidän vankiloihin ylläpidettäviksi tuomitaan. Se taitaa olla jo jotain lähemmäs kymppitonnin kuussa nämä vankilahoidokkia kohti olevat kustannukset meillä.
- rootsikardinaalit
Onko noin paljon huumevelkaa että pitää ihan tuhkatkin pesästä viedä ? Joskus seurasin ETV:n lähetyksiä, silloin kun ne vielä näkyi Suomessa, kyllä se varastaminen oli ns, verissä siellä Eestin maassa, erityisesti maaseutu. Miten on jäänyt kommunismista, sosialismista tms, tuommoinen tahra, paskatahra, kansan vitsaukseksi ? Mutta välillä kun varas saatiin kiinni niin se saattoi joutua vahingossa narun kanssa puuhun kiinni ja hyvin pahasti hakatuksi. Ihan niin että henki saattoi lähteä, sääli hakkaajia jos jäivät kiinni. Nykyään on kaikki Eestin vankilat uusittu ja nekin kuulemma melkoisia hotelleja, jos vaikka Rummun entiseen vankilaan vertaa. Meillä täällä Suomessa ne on ihan narkkien ja sekakäyttäjien turvakoteja, kysytään vaan mitä käytät ja koko vankila-ajan sinut pidetään niin mömmöissä että on ihan turvallista olla ja ehkäpä tärkeintä, hyvä olla. Mutta kun vapaus koittaa niin sitten pelottaa.
- gjjrtjjgtjjjj
Kyllä olet väärässä, somaleita joutuu vankilaan kiihtyvää tahtia. Voi tarkastaa tilastoista, ihan puhtaasti numerotietoa.
- 333666
Liettualaiset ovat erikoistuneet tehtailemaan asuntomurtoja.
- voikurjuus
Miksi rikollisuus lähti nousuun muurin kaaduttua. Kommunismista se ei ainakaan johdu, koska itäsaksalaisia ei juuri entisen Itä-Saksan ulkopuolisissa vankiloissa näy.
- Taero
Itäsaksalaiset on saksalaisia. Mutta kommarit Virosta ei ole suomalaisia. Siinä se ero.
- pyrstöhellänä
Taero kirjoitti:
Itäsaksalaiset on saksalaisia. Mutta kommarit Virosta ei ole suomalaisia. Siinä se ero.
On kai siellä Itä-Saksassa niitä ussnatseja paljon. Balteille ei natseilu riitä, vaan pitää myös reippaasti kähveltää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51871
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍92838Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15726Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,3680Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1574- 56551
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it184539- 61533
- 70533
Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24506