Onko tyyntä pidellyt?

Vai onko myrskyä ilmassa?
454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tai et välittänyt.

Myrskyä edeltävää tyyneyttä = liian pitkä hiljaisuus ei koskaan enteile hyvää.

Äänestä

Kuulin ulkoa
jyrinää ja ukkosta
siitä on jo aikaa
kun luulin nyt olet matkalla
kun ukkosrintama tuli
edelläsi ja minä
olin toiveikas
juoksin ulos vastaan
nähdäkseni kun aurinko
tuli esiin ja
siitä tiesin
ettet ole tulossa
et nyt etkä ehkä koskaan
ja siitä asti
ukkosta odottanut
lakannut toivomasta
välähtäviä valoja
maailma on harmaa
joskus kuin oranssi
kuten unien maa
jossa on toivoa

Äänestä

se tulee taas,

Äänestä

lämmin aurinko

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keskustellaan_säästä kirjoitti:

Vai onko myrskyä ilmassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu